Haberler

Eurohypo gayrimenkule 1.5milyar euro yatıracak

Tarih: 1 Aralık 2006 Kaynak: Akşam
Eurohypo Yönetim Kurulu Başkanı Bernd Knobloch, İstanbul''un en önemli Avrupa pazarlarından biri olduğunu vurgulayarak, ''Her hafta yeni bir kontrat imzalıyoruz. 2007 sonuna kadar 1.5 milyar euroluk yeni işlem gerçekleştireceğiz'' dedi.

Ticari gayrimenkul ve kamu finansmanı alanında faaliyet gösteren Commerzbank Grubu''na bağlı Alman Eurohypo Yönetim Kurulu Başkanı Bernd Knobloch, Türkiye''de gayrimenkul piyasasında çok büyük bir büyüme potansiyeli olduğunu dile getirdi.

İstanbul Çok Cazip
Eurohypo Türkiye Temsilciliği''nin açılışı dolayısıyla İstanbul''a gelen Bernd Knobloch, düzenlediği basın toplantısında, Avrupa ve Türkiye için İstanbul''un önemli bir finans merkezi haline geldiğini belirterek, ''Pek çok yatırımcı Türkiye''yi hedeflemiş durumda. Biz de burada yer almak istedik. İstanbul bizim için en önemli Avrupa pazarlarından biri, burada çok büyük potansiyel var'''' dedi.

Knobloch, gayrimenkul ve kamu finansmanı alanında uzman olan Eurohypo için Türkiye''nin cazip bir gayrimenkul pazarı olduğunu vurgulayarak, Türkiye''de bir yılda 557.2 milyon euro tutarında finansman onayı verdiklerini söyledi.

Yeni Projeler Yolda
Knobloch, ''Türkiye''de 500 milyon euroluk işlem yapmamızın yanı sıra 500 milyon euroluk işlem daha bekliyor ve birkaç ay içerisinde yapılacak diye düşünüyoruz'' dedi. Eurohypo Türkiye Temsilcisi Cenk Arson ise finansman sağlayacakları projeleri şöyle sıraladı: ''Finansman sağlanan projeler arasında toplam 651 yataklı iki otel projesi ve aralarında MDC Turkmall''a ait Forum İstanbul ve Forum Etlik olmak üzere 232 bin 370 metrekare büyüklüğünde alışveriş merkezleri bulunuyor. Forum Etlik için 128.3 milyon euro, Forum İstanbul için 323.1 milyon euro, Doğuş Grubu''nun Park Hyatt Oteli için de 23 milyon dolar finansman sağlandı'' dedi.

Her Hafta Yeni Kontrat İmzalanıyor
Bernd Knobloch, Türkiye piyasasının çok hareketli olduğunu ve bu piyasada her hafta yeni bir kontrat imzaladıklarını belirterek, Eurohypo''nun kısa dönemde Türkiye için 161.5 milyon euro tutarındaki ilk sendikasyon kredisini kullandıracağını, güncel olarak 240 milyon euroluk finansman desteği görüşmelerini de sürdürdüklerini bildirdi.

Türkiye AB Yolundan Dönemez
Eurohypo Yönetim Kurulu Başkanı Knobloch, Türkiye''nin AB üyeliğine ilişkin bir soru üzerine de, sorunun ekonomik değil siyasi nedenlerden kaynaklandığını savundu. Knobloch, şunları söyledi: ''''Türkiye''nin AB''ye 10 yıl içerisinde entegre edilmesinden bahsediliyor. Bütün siyasi konular 10 yıl içinde çözülecektir. Türkiye AB üyeliği yolunda devam etmeli. 10 yılda daha çok yaklaşacaksınız, yüzde 10''luk rakamlarla yaklaşacaksınız. 5 yılda yüzde 50''lik bir üyelik kazansanız bile Türk ekonomisine büyük katkı sağlayacak. AB yoluna bir kez girmiş durumdasınız, artık geri dönemezsiniz. İnanıyorum ki Türkiye tam bir AB üyesi olacaktır.''''
Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.