Haberler

İzmirli muhtarlara su brifingi

Tarih: 1 Haziran 2007 Kaynak: İzmir Büyükşehir Belediyesi
İzmir Büyükşehir Belediyesi, su tasarrufu kampanyası kapsamında, Konak ilçesindeki 170 muhtarı bilgilendirdi. İzmir Büyükşehir Belediyesi su tasarrufunun yaygınlaştırılması için muhtarlarla işbirliği yapıyor. Konak ilçesindeki muhtarlara yönelik bir sunum gerçekleştiren Büyükşehir Belediyesi, kısıtlı su kaynaklarının daha bilinçli kullanılması için detaylı bilgiler verdi. İZSU Genel Müdürlüğü Çevre Koruma Kontrol Dairesi Başkanı Dr. Suzan Gök tarafından gerçekleştirilen sunumu muhtarlar dikkatle izledi.

Yaptığı sunumda İzmir’in su fakiri bir kent olduğuna dikkat çeken Suzan Gök, İzmir’in ana içme suyu kaynaklarından olan Tahtalı Barajı’nda halen 119 milyon metreküp su bulunduğunu ve bunun da 300 gün yeterli olacağını belirtti. Gök, Balçova Barajı’nda ise şu anda 3,5 milyon metreküp su bulunduğunu ve doluluk oranının yüzde 46 seviyesinde olduğunu ifade etti.

Çalışmaları süren yeni su kaynakları içinde Çamlı, Değirmendere, Bostanlı, Yiğitler ve Gördes barajları ile ilgili bilgiler veren Suzan Gök, özellikle Çamlı Barajı’nın, kentin geleceği açısından hayati önem arz eden bir yatırım olduğunu söyledi. Suzan Gök, “Planladığımız yeni baraj yatırımlarının gerçekleşmesi durumunda, yıllık toplam 95 milyon metreküplük kapasite artışı sağlayacağız. Bu da 1 milyon kişinin su ihtiyacının karşılanması demek” diye konuştu.

Sunumu izlemek için gelen muhtarlara hitaben bir konuşma yapan İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Yusuf Ali Karaman ise yürütülen su tasarrufu kampanyasının sadece broşürler ve ilanlarla sınırlı kalmaması için böyle bir sunum gerçekleştirdiklerini belirterek, katılan tüm muhtarlara teşekkür etti.
Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.