Haberler

İş dünyasının mola yeri Kanyon, bir yaşında

Tarih: 4 Haziran 2007 Kaynak: Akşam
2006’da gösterişli bir açılışla faaliyete başlayan Kanyon Alışveriş Merkezi bir yılını doldurdu. Türkiye’ye Harvey Nichols’tan Cesare Paciotti’ye pek çok dünya markasının Türkiye’ye gelmesini sağlayan Kanyon, kısa sürede lüks tüketimin merkezi olmayı başardı. Kanyonun birinci yılı dolayısıyla düzenlenen etkinlikte alışveriş merkezinin bir yıllık sürecini değerlendiren Eczacıbaşı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Eczacıbaşı, bu dönemin çok başarılı geçtiğini, çeşitli etkinliklerle geçen yoğun bir dönem yaşandığını ifade ederek, “Bir alışma, yerleşme süreci yaşandı. Ama bu başarıyla oldu. Bir yılın sonuçlarından fevkalade memnunuz’’ dedi.

Yeni Kanyon''lar gündemde
İş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı’nın (GYO) Kanyon çarşıdaki Eczacıbaşı hisselerini almayı ve kendi paylarını da şu anda satmayı düşünmediklerini bildiren Eczacıbaşı, Kanyon benzeri projeler olabileceğini bu konuda İstanbul’un öncelikli bulunduğunu kaydetti. Eczacıbaşı, Kartal’daki 320 bin metrekarelik arazileri için konut ağırlıklı

bir proje düşündüklerini, burada bir alışveriş alanı da olabileceğini ifade etti. İş GYO Genel Müdürü Turgay Tanes de, Beylikdüzü’nde yaptıkları Real Hipermarketin ağustos-eylül gibi açılacağını, bunun yanında masrafı kendilerine ait olmak üzere CURA GGP ortaklığının bir alışveriş merkezi inşa edeceğini bildirdi. Tatilya binasının yıkılacağını belirten Tanes, o bölgeye alışveriş merkezi yapmayı planladıklarını söyledi.

İŞ GYO’nun hedefi ilk 10
Turgay Tanes, Altunizade Kısıklı Caddesi üzerinde bulunan 30 dönümlük arazilerinde 200-250 adetlik konut projeleri bulunduğunu ifade ederek, “Şu anda mimari projeler yapılıyor. İhale edeceğiz, en iyi fiyatı kim verirse ona yaptıracağız. Satışı kendimiz yapıyoruz’’ dedi. Maslak’ta Petrol Ofisi ve Ankara’da BDDK binasının kendilerine ait olduğunu belirten Tanes, 750 milyon dolar net aktif değerleri bulunduğunu, projelerin tamamlanmasıyla ilk 10-15 GYO şirketi arasına gireceklerini kaydetti.
Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.