Haberler

500 bin konut yapacağız hedefimiz alt gelir grubu

Tarih: 18 Haziran 2007 Kaynak: Zaman Yazan: Saray Süt
2007''de hedeflenen 250 bin konutu sekiz ay önceden tamamlayan Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Erdoğan Bayraktar, önümüzdeki 3,5-4 yıl içinde 500 bin konut yapmayı planladıklarını açıkladı. TOKİ Başkanı Erdoğan Bayraktar, Türkiye''nin kalkınmasını tamamlamak için konut inşaat sektörüne ve müteahhitlere ihtiyacı olduğunu söyledi.

Bayraktar, bundan sonraki konut üretiminde ağırlıklı olarak alt gelir grubuna hitap edeceklerinin de bilgisini verdi. İş Hayatı Dayanışma Derneği''nin (İŞHAD) düzenlediği Birinci Yapı Sektörü Toplantısı''nda konuşan TOKİ Başkanı, Türkiye''nin kalkınmasını tamamlamak için konut inşaat sektörüne ve müteahhitlerine ihtiyacı olduğunu ifade etti. 90 milyar doları aşan ihracatın büyük kısmını inşaat sektörünün sağladığını dile getiren başkan, Türkiye''nin yurtdışına açılma hedefini mutlaka konut müteahhitleri eliyle gerçekleştirmesi gerektiğini söyledi. TOKİ''nin misyonuna ve hedeflerine değinen Bayraktar, idarenin sadece yoksul vatandaşlara konut sağlamak ya da İstanbul, Ankara, İzmir ve Adana gibi şehirlerdeki gecekonduları söküp atmak gibi bir hedefi olmadığını vurguladı. Aynı zamanda ülke istihdamını artırdığını, ciddi manada ara teknik eleman yetişmesine önayak olduğunu anlattı. Bayraktar, ayrıca konut müteahhit kadrosu yetişmesini de sağladıklarını sözlerine ekledi.

İŞHAD Başkanı Murat Sungurlu ise yatırımların artması ile ekonomik istikrardan en çok pay alacak sektörlerden birinin yapı olduğunu aktardı. Dernek olarak sektörel çalışmalara son derece önem verdiklerini söyleyen başkan, 6 sektörel komiteyle üyelerine hizmet götürdüklerinin altını çizdi. Üyelerine yönelik dış ticaret programları düzenlediklerini kaydeden Sungurlu, eylülde yapılacak MARİFED İç Ticaret Köprüsü Programı ile de yurtiçi ticarete hız kazandıracaklarını belirtti.
Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.