Haberler

Yeni Maltepe Pazarı açılıyor

Tarih: 6 Temmuz 2007 Kaynak: Hürriyet Ankara
Ankara Büyükşehir Belediyesi ANFA Genel Müdürlüğü’nce EGO Genel Müdürlüğü’nden kiralanan eski havagazı fabrikası alanında yapılan yeni Maltepe Pazarı, 8 Temmuz Pazar günü açılıyor.

ANFA Genel Müdürü Ferhat Ertürk, yeni pazarın, Celal Bayar Bulvarı ile Tok sokağın keşistiği köşede, eski havagazı fabrikası alanında 10 bin 300 metrekare yüzölçümlü arsa üzerinde planlandığını söyledi.

Ertürk, pazarda prefabrik nitelikte 9 metrekare kullanım alanı olan 454 stant bulunduğunu belirterek, "tüketim malları teşhir ve satış merkezi" olarak düzenlenen pazarın, 8 Temmuz Pazar günü hizmete açılacağını bildirdi.

Alanda projelendirilen satış merkezinde, stantların yanı sıra 2 kafe, 2 büfe, 1 mescit ve 2 otopark bulunduğunu anlatan Ertürk, pazarın modern tasarım ve peyzaj uygulamalarıyla halkın alışveriş yaparken aynı zamanda dinlenebileceği açık ve kapalı mekanları da içerecek şekilde planlandığını söyledi.

Ertürk, "Mağduriyetlerin giderilmesi amacıyla pazarda bulunan 454 standın 414’ü eski Maltepe Pazarı esnafına, 40’ı ise yanan Modern Çarşı’nın esnafına kiraya verildi" dedi.

Kameralı güvenlik
Esnafla yapılan kira sözleşmelerinin 31.1.2009 tarihinde sona ereceğini vurgulayan Ertürk, şöyle devam etti:

"Pazarda, faaliyet gösterecek tüm işletmecilerin, sözleşme gereği ticaret kanunları çerçevesinde faaliyetlerini sürdürecekler. İş yeri açılması için temini yasal zorunluluk olan küşat, ruhsat ve vergi levhası gibi belgelere sahip olmayan ve yazar kasa kullanmayan işletmelerin faaliyetlerine izin verilmeyecek. Üretilen çözümün süreklilik arz etmemesine rağmen hayata geçirilen projenin içinde çocuk oyun alanlarından, çocuk bakım ve emzirme odasına kadar birçok gereksinime karşılık verebilecek üniteler yer alıyor."

Ertürk, müşterilerin ve esnafın güvenliğinin sağlanması amacıyla kameralı güvenlik sistemi oluşturulduğunu, alan içinde zabıta ve polis için yer tahsis edildiğini söyledi.
Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.