Haberler

Yenileri Yapılacak, Eskileri Yıkılacak

Tarih: 27 Temmuz 2007 Kaynak: Cumhuriyet
Sağlık Bakanlığı'na bağlı İstanbul'daki Okmeydanı, Göztepe, Lütfi Kırdar, Zeynep Kâmil ve daha önceden boşaltılan Koşuyolu Eğitim ve Araştırma hastaneleri, olası deprem riskine karşı yenisi yapıldıktan sonra yıkılacak. İstanbul İl Sağlık Müdür Vekili Mehmet Bakar, kentteki hastanelerin büyük bir kısmının depreme karşı güçlendirmeye ihtiyacı bulunduğunu belirterek "yap-yık" yöntemi uygulayacaklarını, eski binada hizmet sürerken bahçelerinde yeni binalar yapacaklarını söyledi.

Mehmet Bakar, güçlendirmeyle ilgili proje çalışmalarına başlandığını, bir kısmının ihalesinin yapıldığını dile getirerek "Daha önce Baltalimanı, Heybeliada hastaneleri ile İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin güçlendirmesi bakanlık imkânlarıyla yapıldı. Ancak bazı hastanelerde güçlendirme maliyeti çok fazla olduğundan bunun yerine yıkılıp yenisinin yapılması daha sağlıklı" dedi. Bakar şöyle devam etti: "Bu 5 hastanede yap-yık yöntemi uygulayacağız. Bunu yaparken eski binada hizmet sürecek, binaların bahçelerinde yenilerini yapacağız. Ardından da eski binaları yıkacağız. Bunun için bahçeleri yeterli olan hastaneleri tercih ettik. Böylece hizmet verilirken yeni bina da yapılmış olacak" dedi.
Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.