Haberler

Canaydın: Eylül ayında temel atarız

Tarih: 30 Temmuz 2007 Kaynak: NTVMSNBC
Galatasaray Kulübü Başkanı Özhan Canaydın, Ali Sami Yen Stadı'nın yerine Seyrantepe'de yapmayı planladıkları stadın inşaatının eylül ayı içinde başlayacağını söyledi.

Özel bir kanalda programa katılan Canaydın, Seyrantepe konusunda 15 gün içinde ihalenin sonuçlanacağını tahmin ettiğini belirterek, ''Şartnamenin imzalanmasıyla beraber eylül ayı içinde temel atma noktasına geliriz'' dedi.

Seyrantepe isminin Aslantepe olarak değiştirilmesini isteyeceklerini vurgulayan başkan Canaydın, ''Ali Sami Yen Stadı'nın yerine spor amaçlı bir tesisten başka bir şey yapılamaz. Toplu Konut İdaresi'nin imkanlarıyla buraya yeni bir kompleks yapılacak. Bu şekilde para kazanılacak. Seyrantepe'de de yapılacak statla Galatasaray kazanacak. Bu stadın kullanım hakkı 49 yıllığına bizim olacak. Seyrantepe'deki proje konusunda son noktaya gelindi. 720 gün içinde bitmesi planlanıyor. Bu 2 yıla denk geliyor. Önümüzdeki eylül ayında projeye başlanırsa 2009 yılında bitirmiş olacağız. 2009-2010 sezonunda da Galatasaray maçlarını Aslantepe Stadı'nda oynamaya başlamış olacak'' dedi.

Seyrantepe'de pürüzler olduğu yönünde çıkan haberlere de değinen Özhan Canaydın, ''İki proje olduğu için tek projeye indirilecek. 10 gün içinde müteahhit seçimi yapılacak. Herhalde bu konuya değinilmiş. Daha sonra sözleşme çalışmalarına başlanacak. Bu konuda bize yardımcı olan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a ve bakanlar Mehmet Ali Şahin ile Kemal Unakıtan'a teşekkür ediyorum. Galatasaray'a bu şekilde ayrıcalık tanınmış değildir. Statlarda her kulübün üst hakkı vardır. Biz kendimiz stat yapsak bile üst hakkı bizim olur. Yapılacak statla İstanbul çok önemli bir eser sahibi olacak'' diye konuştu.

Ali Sami Yen Stadı'nın önünde bulunan ve GS Store'un faaliyet gösterdiği alanın kendilerine ait olduğuna dikkat çeken sarı-kırmızılı kulübün başkanı, ''Burası tapulu arazimizdir. Ali Sami Yen Stadı'nın yerine yapılacak konseptin içinde 9 katlı ünite olacak. Burası Galatasaray İşhanı olacak. Bir katında kulüp merkezi, bir katında da taraftar lokali olacak. Diğer katlardan ise gelir elde edilecek'' dedi.

YorumlarYorum Sayısı: Henüz hiç yorum yapılmamışBütün yorumları forumda okuyun!
Bütün yorumları forumda okuyun!
Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.