Haberler

Zorlu Center için proje seçimi aşamasının 15 Ekim'e kadar sonlandırılması amaçlanıyor

Tarih: 30 Temmuz 2007 Kaynak: Dünya
Zorlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Nazif Zorlu 800 milyon dolara satın aldıkları karayolları arazisinde inşa etmeyi planladıkları Zorlu Center için proje seçimi aşamasını 15 Ekim'e kadar sonlandırmayı amaçladıklarını söyledi.
Yaşar Holding tarafından yayınlanan Yaşa Dergisi'ne konuşan Ahmet Zorlu, karayolları arazisinde inşa edecekleri otel, konferans salonları, rezidanslar, çarşı ve diğer tesisler için bir danışmanlık şirketi ile çalışmaya başladıklarını ve projeye hangi dünya markalarını çağırmak gerektiği hakkında karar vereceklerini söyledi.

"Projeyi 2010 yılına yetiştirmek için çalışmalarımız devam ediyor. İnşallah Ekim ayının 15'inde konsept projeler bitmiş olacak. Yılbaşında da kazmayı vuracağız" şeklinde konuşan Ahmet Zorlu; karayolları arazisini bir beton yığını haline getirmeyeceklerini, mevcut ağaçları koruyarak araziyi daha da yeşil bir alan haline getireceklerini anlattı.

Zorlu Holding olarak halen daha önce satın aldıkları Deva arazisi, Marmaris ve İzmir'de turizm ile ilgili projeler üzerinde çalıştıklarını ifade eden Zorlu "Örneğin burada 5 yıldızlı şehir oteli yapılacak. Dünyanın en iyi markalarını getireceğiz ve kiraya vereceğiz. İşletmesini de düşünebiliriz. Bakacağız tam net değil. Şimdilik yapacağımızın en iyisini yapacağız diyebilirim. Yurtdışından markalar gelip 'Burada ben de yer almalıyım, burası çok güzel' demeli" şeklinde konuştu.

Şirketin enerji alanındaki faaliyetlerine de değinen Ahmet Zorlu Zorlu Enerji'nin sadece yurtdışı yatırımlarının 2 milyar dolara ulaştığını ve gelecek beş yıl içinde firmanın yurt içi ve yurt dışı toplam üretiminin 4-5 bin megawatt seviyelerine ulaşacağını belitti.

"2009-2010-2011'de hidroelektrikler faaliyete geçecek. Gaz aramaları yapıyoruz. Geçen yıl yeni bir kuyuda gaz bulmuştuk. Bugün yarın yine böyle bir haber bekliyoruz. Trakya doğalgaz dağıtımını biz yapacağız. Şu anda borular döşeniyor," şeklinde konuşan Ahmet Zorlu büyümek mecburiyetinde olan Türkiye'nin enerji kaynaklarını çeşitlendirmesi gerektiğini bunun için de nükleer alternatifinin ciddi olarak düşünülmesi gerektiğini söyledi.

Zorlu "Ben açık ve net olarak nükleer bugün başlaması gerektiğini söylüyorum. Çünkü nükleer santrale bugün başlasanız yapımı 8-10 yıl sürüyor" dedi.

YorumlarYorum Sayısı: Henüz hiç yorum yapılmamışBütün yorumları forumda okuyun!
Bütün yorumları forumda okuyun!
Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.