Haberler

Galatasaray''ın Seyrantepe ihalesi iptal

Tarih: 2 Ağustos 2007 Kaynak: CNN Türk
Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından İstanbul Mecidiyeköy''deki Ali Sami Yen stadyumu yerine Seyrantepe''de kurulacak yeni spor kompleksinin yapımı ihalesi, ''ihalenin şartlarını sağlayacak yarışma ve rekabet ortamının oluşmaması'' gerekçesiyle iptal edildi. TOKİ, en geç 10 Ağustos 2007 tarihine kadar yeniden ihaleye çıkacak.

Galatasaray Kulübü Başkanı Özhan Canaydın, "Daha önce iki ayrı proje vardı. Bu proje sayısı şimdi bire düştü. TOKİ, müşterek olarak anlaştığımız tek proje üzerinden ihaleyi tekrar edecek. Taraftarımızın içi rahat olsun" dedi.

Yaşanan süreci normal olarak değerlendiren Canaydın, "Bir sıkıntımız yok. Şimdi ihale çok kısa bir süre içerisinde yenilenecek. İç rahatlığıyla taraftarlarımıza bir sorun olmadığını söyleyebilirim" ifadesini kullandı.

İhalede beş firma teklif vermişti
TOKİ tarafından 19 Temmuz tarihinde İstanbul''a dev spor kompleksi yapılması işi ''arsa satışı gelir usulü'' ile ihaleye çıkarılmıştı.

İhale için 28 firma şartname alırken, beş firma teklif vererek ihaleye katılmıştı.

Teknik değerlendirme amacıyla Galatasaray Kulübü''nden iki, Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü''nden iki ve TOKİ''den beş kişi olmak üzere 9 kişilik bir kurul oluşturulmuştu.

Proje kapsamında, 52 bin seyirci kapasiteli, çok amaçlı, çatısı açılır kapanır tipte stadyum ve 3 bin araçlık kapalı olmak üzere toplam 4 bin 500 araçlık otopark yapılması, spor kompleksinin, inşaatı tamamlandıktan sonra Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü''ne devredilmesi öngörülüyordu.

YorumlarYorum Sayısı: Henüz hiç yorum yapılmamışBütün yorumları forumda okuyun!
Bütün yorumları forumda okuyun!
Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.