Haberler

Doğunun En Büyük Özel Hastanesi Açılıyor

Tarih: 2 Ağustos 2007 Kaynak: Yeni Şafak Yazan: Ahmet Başak

Şanlıurfa''da kısa bir süre sonra hizmete girecek olan Özel Uzmanlar Tıp Merkezi Habtanesi, 26 bin metrekarelik alanıyla çevre illere de hizmet verecek.

Şanlıurfa, Doğu ve Güneydoğu''nun en büyük özel hastanesi için geri sayım başladı. 40 milyon YTL''ye mal olması beklenen ve kısa bir zaman sonra açılışı yapılacak olan hastane birçok alanda Doğu ve Güneydoğu''daki hastalara hizmet verecek. Hastane ile ilgili bilgi veren Uzmanlar Tıp Merkezi Başhekimi İ.Halil Baysal, "Özel Uzmanlar Tıp Merkezi"ni çok daha kapsamlı şekilde hizmete sunup, "Özel Uzmanlar Tıp Merkezi Hastanesi" olarak genişlettiklerini belirtti. 26 bin metrekare kapalı alana sahip olan hastanenin, helikopter pistinden 7 adet ameliyathanesine, 200 kişilik konferans salonundan 1.5 milyon dolar değerinde Manyetik Rezonans Görüntüleme cihazına kadar eksiksiz bir şekilde tasarlandığını anlatan Baysal, bu projenin Şanlıurfalılar''a önemli oranda istihdam oluşturacağını da kaydetti. Baysal "Hasta kabul etmeye başladığımızda yaklaşık 700 kişi istihdam oluşturmuş olacağız. 216 tedavi yatağı bulunmakta olup hizmetlerin yürütülebilmesi için 100 doktor, 200 hemşire ve yaklaşık 400 idari teknik ile yardımcı sağlık personeli görev yapacak" dedi. Merkezin acil kan ihtiyacını karşılamak amacıyla kan bankasının da kurulduğunu hatırlatan Baysal, şunları söyledi: "Hastanenin uluslararası standardizasyonu Alman Hastanesi ile imzalanacak. Bunun yanında hastanede 32 yoğun bakım yatağı planlandı. 7 adet ameliyat salonu (by-pass ameliyathanesi, beyin cerrahisi ve diğer genel ameliyathaneler) şeklinde tasarlandı. Ayrıca hastanede 4 adet doğumhane salonu bulunmaktadır. Açık kalp ve koroner by-pass ameliyları, böbrek, karaciğer, kalp, pankreas gibi ileri teknoloji gerektiren operasyonların yapılabilmesine olanak tanıyan malzeme ve cihazlarla donatılacaktır." Özel Uzmanlar Tıp Merkezi Hastanesi''nin faaliyete girmesiyle çevre illerden de birçok hastaya fayda sağlayabileceklerini hatırlatan Baysal, böylelikle komşu şehirlerle birlikte 4 milyon insana hitap edebileceklerini sözlerine ekledi.

Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.