Haberler

Tasarım Dergisi 173. Sayısı Bayilerde

Tarih: 3 Ağustos 2007
Tasarım dergisi özgün projeleri, farklı tasarım sayfaları ve dolu dolu içeriğiyle sizlerle buluşuyor. Ağustos sayısı olarak hazırlanan ve yepyeni mimari anlayışları ve kavramları beraberinde getiren otel mimarisinin konsept olarak ele alındığı Tasarım''ın 173. sayısında, butik otelden tatil köyüne, temalı mimariden dönem mimarisine genişleyen çerçevede oteller farklı özellikleriyle incelendi.

Tasarım dergisinin bu sayısında dünyada ve ülkemizde son yıllarda gerçekleştirilmiş ve gerçekleştirilmekte olan en başarılı otel projelerinden bazı örnekleri bulabilirsiniz. Dergideki projeler arasında Atölye Mimarlık tarafından yapılan Sungate Port Royal Tatil Köyü, Graft / Berlin+ Los Angeles tasarım ekibi imzasını taşıyan Q Otel Berlin, Eren Talu tarafından yapılan ve dünyanın en seksi oteli olarak lanse edilen adam&eve, Emre Arolat Architects’in Çeşme 7800 projesi, Hasan Sökmen projesi Concorde Resort Hotel, yine Hasan Sökmen tarafından değişik bir mimari anlayışla tasarlanan Titanic Hotel, Tayman Mimarlık imzasını taşıyan “Akdeniz Renkli Bir Otel: Mövenpick Resort Bodrum”, Sıraselviler’de otel odası konforundan taviz vermeden “İstanbul Odalarını” gerçekleştiren Elif Özdemir imzalı Lush Hip Hotel, Kuruçeşme’de Boğaz’ın en güzel manzarası eşliğinde butik otel anlayışının çıtasını yükselten Les Ottomans, İstanbul’dan çok fazla uzaklaşmadan İstanbul stresinden kurtulmak, tarihi bir mekanda huzur bulmak ve Boğaz manzarasının keyfini çıkarmak isteyenler için Bosphorus Palace Otel yer aldı.

Konu sayfalarında Design Hotels başlığı altında, servis anlayışları, aktivitelerinin çeşitliliği ve farklı permutasyonları ile ziyaretçilerine yeni deneyimler sunma yarışında olan “konsept oteller” işlendi. Bu oteller arasında bir sanat galerisinin çatısına yerleşen otel Everland, denizaltı oteli Jules Undersea Lodge, Frank Gehry imzası taşıyan Marques de Risca Hotel, bir masalın gerçeğe dönüştüğü mekan Ice Hotel, 2006 Avrupa Otel Tasarım Ödülü sahibi Loisium Visitor Center& Loisium Hotel Wine and Spa Resort bulunuyor.

Kültür tarihimizde önemli yeri olan ve Avrupalı gözünde Osmanlı ya da Türk denince ilk akla gelen kavramlardan biri olan hamamın tarihi ve mimari olarak mercek altına alındığı 173. sayıda ayrıca Türkiye’nin ilk ve Avrupa’nın engellilere yönelik en büyük oteli olan “Access Centres Turkey (Türkiye Engelliler Merkezi) de yer aldı.

Daha birçok konu ve zengin bir içerikle sizlerle buluşacak olan Tasarım dergisi 173. sayısını bayilerden edinebilirsiniz.
Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.