Haberler

Sungate’e Yeni Soluk

Tarih: 17 Ağustos 2007 Kaynak: Akşam
Türkiye’nin ilk 7 yıldızlı tesisi Sungate Otel, 340 milyon dolar bedelle Mirax Grubu’nun oldu. Rus şirket, dev tesise Moskova’daki gece kulüplerinden yapıp, boş olan alanları da lüks villalarla dolduracak.

Mirax Grubu CEO’su Andrey Kletsko ile Cengiz İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Kazım Cengiz satış işlemini düzenledikleri basın toplantısıyla duyurdu. Andrey Kletsko, Sungate Otel’i satın alan grubun 7 yıldır Moskova’da faaliyet gösterdiğini, şirketin Rusya ile paralel olarak kısa sürede büyüdüğünü anlattı. Kletsko, grubun 7 milyar dolarlık bir varlığının bulunduğunu belirtti.

Daha İyisini Bulamadık
Moskova’nIn yanısıra, St.Petersburg, Ukrayna’nın başkenti Kiev ve Kamboçya’da yatırımlarının olduğunu bildiren Kletsko, şu anda devam eden 25 projelerinin olduğunu açıkladı. Sungate’nin satış süreciyle ilgili de bilgi veren Kletsko, “Bu oteli almadan önce tüm sahili dolaştık. Bu otelden daha iyisini bulamadık. Bizim hedefimiz bu tesisin kalite çıtasını daha da yükseltmek” dedi.

Personelden Memnunuz
Rusya’nIn başkenti Moskova’nın dünyaca ünlü kulüplere sahip olduğunu anlatan Kletsko, “Burada Moskova’daki kulüpler gibi bir kulüp açacağız. Ayrıca tesise ait boş alana da villalar yapacağız. Tesis daha da büyüyecek. Buradaki çalışan personelden memnunuz. Personeli değiştirmeyi düşünmüyoruz. Ancak yenilikler de olacak. Sadece Rus pazarıyla değil, tüm ülkelerle çalışacağız” diye konuştu
Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.