Haberler

Gaziantep Müze Kompleksi proje toplantısı yapıldı

Tarih: 24 Ağustos 2007 Kaynak: Yeni Şafak Yazan: Yaşar Yavuz
İstanbul''da düzenlenen toplantıda Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Asım Güzelbey, Gaziantep Sanayi Odası Başkanı Nejat Koçer, Gaziantep Sanayi Odası Meclis Başkanı Abdulkadir Konukoğlu, bazı sivil toplum örgütlerinin temsilcileri ve yetkililer yer aldı. Gaziantepli yetkililere, Yıldız Teknik Üniversitesi''nden (YTÜ) Ali Esat Göksel tarafından proje ile ilgili bir sunum yapıldı. Gaziantep Mimarlar Odası Temsilcileri bu toplantıya davet edildikleri halde protesto ederek katılmadılar.

İstanbul''da düzenlenen toplantıda 2 ayrı müze projesi tanıtıldı. Bu projelerden birincisi klasik görünüşe ağırlık veren bir proje, ikincisi modern bir konsepte sahip proje olarak dikkatleri çekti.

Toplam 45 bin metre karelik bir alan üzerine yapılması planlanan Müze Kompleksinin altında ziyaretçilerin ve grupların araçları için geniş bir otoparkın yer alması planlanıyor. Müzeden kaleye uzanan bir ring hattı ile ziyaretçilerin buraları da ziyaret etmeleri amaçlanıyor.

20 Milyon YTL''ye mal olması planlanan proje için kaynak daha önce satışı gerçekleştirilen fuar alanından elde edilen gelirden sağlanacağı öğrenildi.

İstanbul''da yapılan bu tanıtım toplantısının ilerleyen günlerde Gaziantep''te geniş bir katılımla tekrar yapılacağı bildirildi.
Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.