Haberler

''Müslüman Türklere'' Malezya''da yüzen ev

Tarih: 28 Eylül 2007 Kaynak: Sabah Yazan: Ebru Erdoğan, Menekşe Ataselim
"Türkiye, Malezya olur mu" tartışmaları sürerken, İstanbul''da düzenlenen konut fuarına katılan Malezyalı firma Metropolitan''ın satış müdürü Low''un açıklaması dikkat çekti: ''Müslüman Türklere'' yüzen evler satacağız.

"Türkiye Malezya olur mu" tartışmalarının yaşandığı günlerde Malezyalı Kuala Lumpur Metropolitan şirketi, kendi deyimiyle ''Müslüman Türklere'', konut satmak üzere gayrimenkul fuarı Realistexpo''daki yerini aldı. Şirketin Satış Müdürü Jenny Low, "Türkler Müslüman oldukları için Malezya''da ev almaya sıcak bakacaktır" dedi. Realistexpo, dün Yeşilköy İstanbul Fuar Merkezi''nde açıldı. Yerli ve yabancı 75''in üzerinde firmanın katıldığı ve 400''e yakın projenin sergilendiği fuarda Malezyalı Kuala Lumpur Metropolitan''ın ''yüzen ev-water house'' projesi dikkat çekti. Türkiye''nin Malezya ile dini ve kültürel olarak benzer yönleri olduğunu belirten Satış Müdürü Jenny Low, projedeki fiyatların 110 bin ile 188 bin Euro arasında değiştiğini söyledi. İnşaatın yüzde 40''ının bittiğini ve dairelerin yüzde 65''inin satıldığını dile getiren Low şöyle konuştu: "Bu proje bir rezidans gibi konumlandırıldı. Yani bütün otel hizmetleri mevcut. Buradan yola çıkarak, geceliğine 200 dolar ödeyip, daireleri isterseniz otel gibi de kullanabilirsiniz. Türkiye''den de bu daireler için müşterilerimiz olacağına eminiz. Malezya''da yabancıların konut edinmesi son derece kolay. Fakat ancak 70 bin doların üzerindeki daireler satın alınabiliyor." Realistexpo için Türkiye''ye gelen bir başka firma da Bulgar Asta Bridge. Şirketin CEO''su Nikolay Nedkov, ikisi Türkiye''de olmak üzere toplam 42 projeleri olduğunu ve Madrid, Kopenhag, Londra ve Sofya''da ofisleri olduğunu belirterek, "Çeşme''de 500 villalık, Bodrum''da ise Nisan 2008''de bitecek iki projemiz bulunuyor. Türkiye''de ofisimiz olmadığı için bu fuara katılmayı düşündük. Tabii, Türklere, Bulgaristan''da bulunan diğer projelerimizi de tanıtacağız" diye konuştu. Aralarında GAP Yapı, Kuzu Grup, KC Group, Folkart, Garanti Koza''nın da bulunduğu 75''in üzerinde firmanın katıldığı fuar, pazar günü sona erecek.

Ziyaretçiler limuzinle proje görmeye gitti
Realistexpo''da Metroport projesini görmek isteyenler için Bahçelievler''e limuzinle servis yapıldı. Mutlu İnşaat, Evren İnşaat, Gül İnşaat, Keleşoğlu Group ve AOG konsorsiyumu tarafından inşa edilen Metroport, Türkiye''ye busidence konseptini getiren proje. İşadamlarına yönelik konseptte bütün ihtiyaçlar bina içinde karşılanıyor. 78 ofis ünitesi, loft olarak satışa sunuldu. Mutlu İnşaat''ın CEO''su Hakan Buvan, limuzinli tanıtımın iyi bir pazarlama olması nedeniyle fuar boyunca kullanılacağını belirterek, "Gelen konuklar fuar alanından limuzinle projeye gidecek. Bu uygulamayı daha sonra da sürdürebiliriz" dedi. Büyüklükleri 110 metrekareden başlayıp 400 metrekareye kadar çıkan ve fiyatları da 125 bin ila 795 bin Euro arasında değişen loft''ları fuarın ilk gününde 9 kişi limuzinle görmeye gitti.
Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.