Haberler

TOKİ’ye Avrupa’dan ödül

Tarih: 17 Ekim 2007 Kaynak: Referans
Avrupa''nın en önemli üç uluslararası gayreminkul fuarından biri olan Barcelona Meeting Point (BMP), Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığını, Türkiye''de uzun yıllardır sürdürdüğü başarılı toplu konut geliştirme çalışmaları dolayısıyla, ''En İyi Uluslararası Gayrımenkul Projesi'' ödülüne layık gördü.

TOKİ Başkanı Erdoğan Bayraktar, dünyadaki büyük gayrimenkul firmaları ve finans şirketlerinin katıldığı, uluslararası sempozyumların da düzenlendiği, bu yıl 6-11 Kasım günleri arasında yapılacak fuara, onur konuğu olarak davet edildi. Bayraktar, 8 Kasım''da düzenlenecek tören ile ödülünü alacak.

TOKİ yetkililerinden edinilen bilgiye göre, Barcelona Belediyesi''nin iktisadi kalkınma kolu olan CZFB tarafından 1997''de kurulan BMP, Cannes MIPIM ve Münih Expo Real fuarlarıyla birlikte, Avrupa''nın en önemli üç uluslararası gayrimenkul fuarları arasında sayılıyor. Fuarla birlikte düzenlenen ve Avrupa gayrimenkul sektörünün en iyi organizasyonu olarak nitelendirilen BMP Uluslararası Sempozyumuna da 2 bin civarında profesyonel katılıyor. Fuar ve sempozyum, gayrimenkul sektöründeki yatırımcılar açısından önemli buluşma merkezi olarak nitelendiriliyor.

BMP platformunda, “En iyi Uluslararası Gayrimenkul Profesyoneli”, “En İyi İspanyol Gayrimenkul Projesi”, En İyi Uluslararası Gayrimenkul Projesi” alanlarında ödül veriliyor. Bu yıl TOKİ, “girişimci çalışmaları, Türkiye ve ülke halkının ekonomik kalkınmasına, sosyal koşullarına verdiği destek” nedeniyle “En İyi Uluslararası Gayrimenkul Projesi” ödülüne layık görülürken, Başkan Erdoğan Bayraktar, 8 Kasım''da düzenlenecek gala yemeğinde ödülünü alacak.

Emlak Konut da, fuara Türkiye standında katılacak.

Bayraktar’ın 5 yıl sonra asaleten atanması

Bu arada yaklaşık 5 yıldır vekaleten sürdürdüğü TOKİ Başkanlığına asaleten atanan Erdoğan Bayraktar, “5 yıl sonra gelen asaleten atama, bize yeni bir motivasyon getirmez. Ben vekaleten görev yaparken de bir eziklik hissetmedim” dedi.

Bayraktar, vekaletin ezikliğini hiç hissetmediğini belirtirken, “Bu atama yeni bir motivasyon getirmez. Hatta 5 yıl sonra atamanın gelmesi burukluk bile getirir. Cumhurbaşkanımızın canı sağ olsun... Vekaleten başkan olmak, otoriteme, çalışmama bir zaaf getirmedi. Olması gereken oldu” diye konuştu.
Takip
Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.