Haberler

E.C.A - Serel Tasarruflu ve Teknolojik Ürünleriyle Yapex Fuarı’nda

Tarih: 26 Ekim 2007


50 yılı aşkın süredir Türkiye yapı sektöründe önemli bir yere sahip olan E.C.A. ve Serel; tasarrufu, sağlığı, estetiği ve konforu bir arada sunan yeni ürün serilerini ve bedensel engelliler için tasarımlanmış ürünlerini 25 - 28 Ekim 2007 tarihleri arasında Yapex Seramik ve Banyo Fuarı 234 nolu standında ziyaretçilerinin beğenisine sundu.

Antalya Expo Center’da, E.C.A. insan ve çevre dostu armatür ve aksesuarları, Serel ise seramik sağlık gereçleri ürünlerini sergiledi. E.C.A. - Serel’in Yapex fuarında sergilediği ürünlerde öne çıkardığı ana temalardan birisi, dünyadaki değerli kaynakların gereksiz tüketimini önlemek ve bu yolla enerji tasarrufu sağlamak, diğeri ise sağlığa zarar vermeyen insan ve çevre dostu ürünler oldu. Gelecek kavramından yola çıkarak tasarlanan E.C.A.- Serel ürünleri, sadece Türkiye yapı sektöründe değil dünyada trend belirleyen iki marka olarak da öne çıkıyor.

E.C.A. ve Serel’den enerji ve su tasarruflu ürünler…
Yapex fuarında sergilenen Teknoloji Ödülü finalisti Topaz armatür serisiyle E.C.A; kombi ve şofbendeki ateşleme sisteminin el yıkama gibi kısa süreli kullanımlarda dahi gereksiz yere devreye girmesini önleyen, bu yolla da hem enerji tasarrufu hem de çevre kirliliğini önleyen teknolojisiyle dünyada bir ilke imza atıyor.

E.C.A’ nın Fotoselli duş bataryası, önünde üç saniye durunca çalışan ve kişinin görüş alanından çıkmasından sonra suyu keserek doğada giderek azalan suyun israfını önleyen, aynı zamanda dünyaya model oluşturan bir ürünü. Fuarda sergilenen E.C.A.’nın klozet bataryası ise sıcaklık limitörü sayesinde haşlanmayı önleyen teknolojisiyle klozet bataryası E.C.A.’nın dünya yapı sektörüne sunduğu ilklerden bir diğerini oluşturuyor.

Astro ve Quadrille klozet musluğu ürün serisi de klozetin yanına takılan iki adet ara musluğu tek bir gövdede birleştirmesiyle fark yaratıyor. E.C.A tasarım ekibince geliştiren bu klozet musluğu, iki ayrı kumandası ile banyolarda görüntü sadeliği yaratan patentli iki ürün olarak öne çıkıyor. Ziyaretçilerin beğenisine sunulan modern çizgilere sahip olan E.C.A armatürler sağladıkları hijyen ile tüketicilere suyu güvenle kullanmaları için en gelişmiş teknolojilerle üretilmiş ürünler sunuyor. Suya hiç bir şekilde toksit madde salmayan ve mikro organik yapılanmalara yol açmayan E.C.A. Armatürler, kullanıldıkları yapılara modern tasarımlarıyla da değer katıyor.

Serel’den banyo takımlarında komple çözüm…
Yapex fuarında sergilenen E.C.A.’nın Orca ve Verda serisi, banyo dolabından küvete, armatürden lavaboya kadar tüketicilere komple banyo çözümleri sunuyor. Serel, futuristik tasarımları Orca serisiyle evlere taşırken, Verda serisiyle tüketicilere ve sektör profesyonellerine yeni bir ürün sunuyor. Satışına lavabo, yarım ayak, klozet ve rezervuar parçalarıyla başlanılan, ardından asma klozet ve gömme rezervuarlı klozet parçaları da pazara sunulan Serel’ in Renata banyo takımı ise, kendi tarzını yaratan farklı tasarımı, sessiz ve güvenli kullanıma sahip yavaş kapanan klozet kapakları ile bütünleşiyor.

Yapex’de sergilenen EQ modüler duş üniteleri ile de Serel, duş kavramına yepyeni bir boyut getiriyor. Baz ünite şeklinde tasarlanan 40x80 cm. ebatlarında Seramik bu modül yan yana kullanılarak istenilen ölçülerde duş alanları yaratabiliyor. Extra flat duş tekneleri ise farklı boyut ve yüzey seçenekleri ile kullanıcılarına estetik görünüme sahip ürün seçenekleri sunuyor.

Bedensel engelliler için mükemmel çözümler…
Bu yıl Yapex Fuar’ında, Serel’in bedensel engelli kullanıcıların evde ve dış mekânlarda karşılaştığı zorluklar düşünerek tasarladığı lavabo, klozet ve tutunma barları da izleyenlerin beğenisine sunuldu. Lavabo, tekerlekli sandalyeyle yaklaşıldığında, kullanıcıyı göğüs hizasında saracak şekilde tasarlandığından, yine özel bir tasarım olan armatüre hiçbir efor harcamadan erişmeyi ve öne eğilmeden kullanabilmeyi sağlıyor.

Klozet ise standart boyuttan daha yüksek tutularak tekerlekli sandalyeden ürüne ve üründen tekerlekli sandalyeye geçişlerdeki rahatsızlıkları ortadan kaldırırken rezervuarı ve klozet kapağıyla bir bütün oluyor. Banyoların ıslak ortamının etkilerine karşı koyması amacıyla paslanmaz çelikten üretilen tutunma barları, kullanım kolaylığı açısından tamamlayıcı bir işlev görüyor. Lavabo yanı tutunma barları kullanıcının kendini lavaboya çekmesinde yardımcı oluyor. Ayrıca, klozet yanı tutunma barları menteşeli olduğundan, kullanılmadığı zamanlarda yukarıya doğru katlanıp, yer tasarrufu sağlıyor.
Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.