Haberler

Mittal Türkiye''de inşaat yapacak

Tarih: 30 Kasım 2007 Kaynak: Yeni Şafak
Arcelormittal Yönetim Kurulu Üyesi Urquijo, Türkiye''nin inşaatta büyümek için çok iyi bir piyasa olduğunu söyleyerek, "Bu gelişen inşaat sektöründe önemli bir oyuncu olmak istiyoruz" dedi.

ArcelorMittal Yönetim Kurulu Üyesi ve Çelik Çözümler ve Hizmetlerden Sorumlu Başkan Gonzalo Urquijo, Türkiye''nin inşaat alanında büyümek için çok iyi bir piyasa olduğunu belirterek, kendilerinin de bu gelişen inşaat sektöründe önemli bir oyuncu olmak istediklerini bildirdi. Urquijo, "Türkiye inşaat alanında büyümek için çok iyi bir piyasa. ArcelorMittal olarak biz de bu gelişen inşaat sektöründe önemli bir oyuncu olmak istiyoruz" dedi. Türkiye''de daha fazla satın alma düşünüp düşünmedikleri konusunda ise Urquijo, 15 yıldır bulundukları Türkiye''nin kendileri için çok önemli bir pazar olduğunu, mevcut faaliyetlerini daha da genişletmeyi istediklerini ifade ederek, kısa süre önce 500 milyon dolardan fazla yatırımla 4,5 milyon tonluk üretime sahip bir haddehane yapılacağını duyurduklarını hatırlattı. Rozak''la ortaklığın hedeflerine ilişkin olarak Urquijo, satışları artırma konusunda bazı hedefler bulunduğunu ancak, tonlardan değil müşteriye verilen hizmetten, kaliteli üründen bahsetmek gerektiğini ifade ederek, "Rozak Grubu ile ArcelorMittal''in ürünlerinin tam yelpazesini sunabileceğiz. Bu sadece tonaj artması değil. Herkes tonunu artırabilir” diye konuştu.
Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.