Haberler

Bursa Kent Meydanı, Nisan''da açılıyor

Tarih: 30 Ocak 2008 Kaynak: Zaman Yazan: Fatih Karakılıç
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Hikmet Şahin, yüzde 80''i tamamlanan Kent Meydanı ve Çarşı Projesi''nde incelemelerde bulundu. Şahin, inşaatın nisan ayında tamamlanarak hizmete açılacağını bildirdi.

Şahin, Santral Garaj''da yıllardır kentin merkezinde çöküntü durumundaki yerin Kent Meydanı ve Çarşı Projesi ile Bursa''ya yakışır hale geleceğini söyledi. Kent Meydanı ve Çarşı Projesi''nin, etrafındaki sosyal yapılaşmalarıyla yaşayan bir alan olduğuna dikkati çeken Başkan Şahin, "İstanbul''daki Taksim ve Ankara''daki Kızılay''a da, -araç trafiğinin bulunmasına karşın- meydan adı veriliyor. Yapılaşmaların dışındaki alanlar dikkate alındığında, Bursa Kent Meydanı''nın, Kızılay ve Taksim''de meydan olarak tanımlanan alandan daha büyük olduğu ortaya çıkıyor. İnşaat için çevrilen çitler de kaldırıldığında Bursalılar gerçek bir kent meydanı ile karşılaşacaklar." diye konuştu. Başkan Şahin, yıllardır el atılamamasından dolayı çarpık yapılaşmanın olduğu Santral Garaj''ın, Kent Meydanı ve Çarşı Projesi ile Bursa''daki kentsel dönüşümün lokomotifi olacağını vurguladı.
YorumlarYorum Sayısı: Henüz hiç yorum yapılmamışBütün yorumları forumda okuyun!
Bütün yorumları forumda okuyun!
Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.