Haberler

EXPO''ya İtalyan desteği!

Tarih: 26 Şubat 2008 Kaynak: Yeni Asır Yazan: Murat Şahin
EXPO yarışında İzmir''e bir destek de İtalyanlardan geldi. Çimentaş''ı satın alarak 2001 yılından bu yana İzmir''den Türkiye pazarına giren İtalyan Cementir, EXPO yarışında kendi yurttaşlarının yaşadığı rakip kent Milano yerine İzmir''i destekliyor. İtalyan Cementir''e ait olan Çimentaş, İzmir''de hazır beton ve çimento ihtiyaçlarını karşıladığı inşaatların çevresine ''İzmir''i EXPO yarışında destekliyoruz'' yazan levhalar astı.

Çimentaş''ın Yönetim Kurulu Başkanı Walter Montevecchi''nin kararıyla İzmirli bir firma olarak EXPO yarışında İzmir''in yanında yer aldıklarını belirten Çimentaş Genel Koordinatörü Mustafa Güçlü, İzmir''in adaylığını yürekten desteklediklerini söyledi. Cementir''in son 7 yıllık yatırımlarla ulaştığı 4 fabrika ile adeta Türkiyeli bir firma haline geldiğini belirten Güçlü, "Bizim İtalyan ortakların bulunduğu bir şirket olmamız, EXPO''da İzmir''i desteklememizi engellemiyor. Yönetim Kurulu Başkanımız Walter Montevicchi de Milano''nun daha önce birkaç kez EXPO''yu düzenlemesi ve zaten dünyaca tanınan bir kent olması nedeniyle İzmir''in dünya kentleri ligine yükselmesi için gönlü bu kentten yana. Büyük bir coşkuyla İzmir''in adaylığını destekliyor. Bulunduğu her ortamda da İzmir''de EXPO''nun gerçekleştirilmesi için lobi yapıyor" dedi.
YorumlarYorum Sayısı: Henüz hiç yorum yapılmamışBütün yorumları forumda okuyun!
Bütün yorumları forumda okuyun!
Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.