Haberler

Alışveriş merkezi için müşteri sayımı

Tarih: 28 Şubat 2008 Kaynak: Milliyet Yazan: Fehim Genç
Bursa''daki Kent Meydanı Alışveriş Merkezi Genel Müdürü Tuzcuoğlu, ''potansiyeli ölçmek için'' merkezin önünden geçenleri tek tek saydırdı.

Bursa''nın eski Santral Garajı arsası üzerine inşa edilen Kent Meydanı Alışveriş Merkezi, 1 Mart''ta açılacak. Kent Meydanı Alışveriş Merkezi Genel Müdürü Cemal Tuzcuoğlu, muhtemel müşteri sayısını hesaplamak için, alışveriş merkezinin önündeki kaldırımdan geçenleri tek tek saydıklarını söyledi. Tuzcuoğlu, şu bilgileri verdi:

"Şehrin göbeğinde olduğumuz için müşteri sıkıntısı çekeceğimizi zannetmiyorum. Potansiyeli görmek ve ne kadarlık bir müşteri kitlesiyle karşılaşacağımızı hesaplamak için meydanın önündeki kaldırımdan geçenleri tek tek saydık. Rastgele zamanlarda yaptığımız sayımlarda, sadece tek yöne gidenleri saydık ve saatte ortalama 9 bin kişinin önümüzden geçtiğini saptadık. Bu rakam mesai bitiminde tek yönlü olarak 19 bin kişiye çıkıyor. Yaptığımız hesaplamalara göre Kent Meydanı''na hafta içi 20 bin, hafta sonu ise 45 bin ziyaretçi bekliyoruz.

Yap-işlet-devret modeliyle yapıldı
Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından yap-işlet-devret modeliyle 30 yıllığına ihaleye çıkartılan merkezin Küçükçalık İnşaat, Sönmez Turizm Emlak ve Özipek İnşaat ortaklığıyla inşa edildiğini belirten Tuzcuoğlu, şöyle konuştu:

"14 bin 761 metrekarelik arsa üzerine 70 bin 624 metrekarelik kapalı alanda inşa edilen alışveriş merkezi 50 milyon dolara maloldu. Üçü alışveriş, ikisi yiyecek-içecek ve sinema, ikisi de 850 araçlık otopark olmak üzere toplam 6 kattan oluşan merkez, 1000 kişiye iş olanağı sağlayacak."

Tuzcuoğlu, alışveriş merkezinin üstünde oluşturulan 10 bin metrekarelik meydanın ise hem bir buluşma noktası olacağını, hem de konser ve diğer gösterilere ev sahipliği yapacağını belirtti.

96 mağaza
Kent Meydanı alışveriş merkezinde 96 mağazanın faaliyet göstereceğini belirten Cemal Tuzcuoğlu, şunları söyledi: "Kesinleşmiş markalar arasında Carrefour, LCW, C&A, Teknolojix, Teknosa, FLO, Koton, Starbucks, Gloria Jeans, Cafe Crown ve Sinemetriks Sinemaları yer alıyor. İstanbul''da gösterime giren filmler bizim sinemalarımızda da aynı gün gösterime girecek. Ayrıca meydana açılan en büyük mağaza için de dünyanın önemli bir markasıyla görüşüyoruz."
YorumlarYorum Sayısı: Henüz hiç yorum yapılmamışBütün yorumları forumda okuyun!
Bütün yorumları forumda okuyun!
Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.