Haberler

Harbiye Kongre Merkezi için ilk kazma vuruldu

Tarih: 7 Mart 2008 Kaynak: Sabah Yazan: Ercan Sarıkaya


Muhsin Ertuğrul Sahnesi''nin yerine inşa edilecek kongre merkezi için çalışmalar başladı.

Harbiye Kongre Vadisi Projesi''ne start verildi. İhalesini, Sembol İnşaat ile Taca İnşaat Ortak Girişimi''nin aldığı, 207 milyon YTL''ye mal olacak ve Muhsin Ertuğrul Sahnesi''nin yerine inşa edilecek Harbiye Kongre Merkezi için iş makineleri çalışmaya başladı. Lütfi Kırdar Kongre Merkezi Rumeli Salonu, Hilton Convention Center ve Gümüş Caddesi, Harbiye Orduevi ve Askeri Müze ile Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu ve Taşkışla Caddesi arasında kalan ve Büyükşehir Belediyesi mülkiyetinde olan Şişli''deki 17 bin metrekarelik alanı kapsayan projede, toplam inşaat alanı 83 bin 695 metrekare olacak. Proje kapsamında, Muhsin Ertuğrul Tiyatrosu yıkılarak yerine Lütfi Kırdar Kongre Binası ile uyumlu ve bu yükseklikte yeni bir tiyatro inşa edilecek.

Trafik Yerin Altından
Taşkışla Caddesi''nin bir bölümü yer altına alınarak, mevcut yol yayalaştırılacak. Araç trafiği Lütfi Kırdar Rumeli Salonu ön kısmından itibaren yer altına alınacak. Araçlar, Hilton Convention Center hizasından yüzeye çıkacak. Bu düzenleme ile Açıkhava Tiyatrosu önündeki yol da tamamen yayalaştırılacak. Sadece acil durumlar için bir servis yolu bağlantısı yapılacak.
YorumlarYorum Sayısı: Henüz hiç yorum yapılmamışBütün yorumları forumda okuyun!
Bütün yorumları forumda okuyun!
Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.