Haberler

İzmir projesiyle EXPO yolcusu

Tarih: 9 Mayıs 2008 Kaynak: Akşam Yazan: Sezen Özsavrangil
Milano’ya karşı girdiği EXPO 2015 yarışından boynu bükük ayrılan İzmir, büyük bir şans yakaladı. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin “Büyük Kanal Projesi”, 2010 Şangay EXPO’sunda “Şehirlerin en iyi uygulamaları” sergisi için yarışan 100’den fazla kent arasında ilk 40’a girerek 6 aylı tanıtılacak. İzmiríin projesi, Türkiye’den de sergilenmeye layık görülen tek proje olma özelliğinde.

1 Mayıs-31 Ekim 2010 tarihlerinde yapılacak Şangay EXPO’su süresince açık kalacak “Şehirlerin en iyi uygulamaları” adı verilen sergide, şehirlerde yaşanan problemler ve çözümüne ilişkin gerçekleştirilen uygulamalar görsel detaylarla birlikte yer alacak. Dünya genelinde çok sayıda başvurunun olduğu sergi kapsamında, İZSU tarafından sunulan “Büyük Kanal Projesi”, EXPO süresince sergilenmeye hak kazandı. İZSU’nun 400 metrekare büyüklüğündeki standı, 6 ay boyunca dünyanın her yerinden gelen ziyaretçileri ağırlayacak. 100’den fazla dünya kenti arasından, projesini sergilenmeye hak kazanan 40 kent arasına girmeyi başaran İzmir, 6 ay sürecek EXPO süresince tanıtım yapma şansı da bulacak.

Markalaşma Sonucu
Büyük Kanal Projesi’nin Şangay EXPO’sunda sergilenmeye değer görülmesinin önemine değinen İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, dünya şehirleri arasında ilk 40’a seçilmelerinin kendilerine büyük mutluluk verdiğini söyledi. EXPO 2015 adaylık çalışmaları çerçevesinde Şangay’a yaptıkları ziyaret ve incelemeler sırasında, kendilerine “Şehirlerin en iyi uygulamaları” projesi hakkında bilgi verildiğini hatırlatan Kocaoğlu, “Milano ile girdiğimiz yarışta ipi göğüsleyen taraf biz olamadık ama bu kaybettiğimiz anlamına gelmiyor. Çünkü İzmir her bakımdan kazandı. Dünyanın pek çok köşesinde İzmir’in adı geçti ve ciddi bir İzmir tanıtımı yapıldı. 100’ü aşkın şehir arasından İzmir’in ve projesinin seçilmesi de bu yaptığımız ziyaretlerin, tanıtımların, İzmir adının markalaşmasının sonucudur. Bir başka ifadeyle, ektiklerimizi biçiyoruz. Bundan sonra da İzmir markasını sağlamlaştırmak için çalışmalarımız devam edecek” diye konuştu.
YorumlarYorum Sayısı: Henüz hiç yorum yapılmamışBütün yorumları forumda okuyun!
Bütün yorumları forumda okuyun!
Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.