Haberler

2008 MİMED Mimarlık Öğrencileri Proje Ödülleri Sahiplerini Buldu

Tarih: 12 Mayıs 2008 Yazan: Gül Keskin

Fotoğraflar: Arkitera Mimarlık Merkezi

Mimarlık Eğitimi Derneği (MİMED) tarafından, Häfele ana sponsorluğunda düzenlenen 2008 MİMED Mimarlık Öğrencileri Proje Ödülleri, 8 Mayıs 2008 tarihinde İTÜ Mimarlık Fakültesi''nde düzenlenen ödül töreni ile sahiplerini buldu.

Mimarlık Eğitimi Derneği Başkanı Prof.Dr. Gülsün Sağlamer ve Häfele firması adına Eda Başar Uytün’ün yaptığı açılış konuşmalarının ardından jüri adına kürsüye gelen Yard.Doç.Dr. Nurbin Paker Kahvecioğlu, jürinin, değerlendirmeye başlamadan önce yarışma rapotörlerinden Birinci Sınıf Ketagorisi’nde 59, İkinci Sınıf Kategorisi’nde 112, Üçüncü Sınıf Kategorisi’nde 112, Dördüncü Sınıf Kategorisi’nde 53 olmak üzere toplamda 336 projeyi değerlendirilmekle yükümlü oldukları; bu projeler arasından 157 sıra numaralı projede ise teslim sonrasında proje sahibi tarafından bir değişiklik yapıldığı için diskalifiye edildiği bilgilerini aldıklarını belirtti.



Kahvecioğlu, jürinin ilk üç elemeyi yapmak üzere kendi arasında soyadı sırasına göre ikiye ayrıldığını; birinci grupta 1. ve 3. sınıfları değerlendiren soyadı sıralamasında ilk 5 kişi, 2. grupta ise 2. ve 4. sınıfları değerlendiren 5 kişi olmak üzere çalışmalarına başladığını söyledi ve 4. elemede ise ortak karar verildiğini ifade etti.

Kahvecioğlu, jüri değerlendirmesine ilişkin yaptığı açıklamanın ardından MİMED 2008 Mimarlık Öğrencileri Proje Ödülleri kazananlarının isimlerini okuyarak kendilerini ödüllerini almak üzere sahneye davet etti.



2008 MİMED Mimarlık Öğrencileri Proje Ödülleri kazananları şu isimlerden oluşuyor:

Birinci Sınıf Kategorisi
Başarı Ödülü
Bihter Çelik (İTÜ)

Teşvik Ödülü
Türkan Oya Ekmekçi (İTÜ)

Jüri Özel Ödülü
Atilla Ali Taşan (İTÜ)
Saime Gümüştaş (Kocaeli Üniversitesi)
Ahmet İlyas Bilgin (Uludağ Üniversitesi)

İkinci Sınıf Kategorisi

Başarı Ödülü
Çağrı Helvacıoğlu (İTÜ)

Teşvik Ödülü
Nil Tuzcu (İTÜ)

Jüri Özel Ödülü
Onur Akın (YTÜ)
Merve Avcı (Uludağ Üniversitesi)

Üçüncü Sınıf Kategorisi
Başarı Ödülü

Nil Tuzcu (İTÜ)

Teşvik Ödülü
Çiğdem Köseoğlu (İTÜ)

Jüri Özel Ödülü
Ayşin Büyükyanbolu (Uludağ Üniversitesi)
Şefik Karakoç (MSGSÜ)
Caner Bilgin (İstanbul Kültür Üniversitesi)
Çiğdem Karamürsel (YTÜ)

Dördüncü Sınıf Kategorisi
Başarı Ödülü
İbrahim Türkeri (Kocaeli Üniversitesi)

Teşvik Ödülü
Didem Özkızılcık (YTÜ)

Jüri Özel Ödülü
Çiğdem Sivri (ODTÜ)
Senem Çağın (İTÜ)
YorumlarYorum Sayısı: Henüz hiç yorum yapılmamışBütün yorumları forumda okuyun!
Bütün yorumları forumda okuyun!
Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.