Haberler

Yolu açmak için ne bekleniyor

Tarih: 13 Mayıs 2008 Kaynak: Hürriyet Yazan: Güler Bilge
İzmir’in sanayisiyle nakliyesinin kalbi olan Bornova Pınarbaşı’nda yapımı planlanan 25 metre genişliğindeki bulvarın bir an önce açılması isteniyor.

Bornova Doğanlar Mahallesi Muhtarı Hikmet Kurt, Pınarbaşı’ndaki Kemalpaşa Caddesi’nden BMC Fabrikası kavşağına kadar olan 25 metre genişliğindeki yolun çok önemli olduğuna işaret ederek, "Türkiye’nin her bölgesinden gelen araçlar buradan geçiyor. Sokaklar 5-6 metre genişlikte, oldukça dar. Belediye otobüsleri güçlükle dönebiliyor" diyor. Vatandaşların ihtiyacını karşılayacağı kapalı ve modern bir pazar yeri istediklerini de belirten Kurt, Çamkıran ve Atatürk mahallelerine yaptırılan pazar yeri istediklerini kaydederek, şöyle konuştu: "Mahallemizde 38 bin metrekarelik belediye arazisi var. Belediye başkanımızın muhtarlığımızı ziyaretinde bu araziye modern bir pazar istedik. Ancak bir yanıt alamadık. Pazar yerinin kurulmasıyla mahalle halkımız çok rahatlayacak, uzak semtlere gitmelerine gerek kalmayacak."

Doğalgazcı hatasını biz ödüyoruz
Halil Rıfatpaşa’dan arayan okuyucumuz Ünal Çalışkan, doğalgaz çalışmaları sırasında yapılan hataların bedelini mahalle sakinlerinin ödediğini belirterek, "189 Sokak’taki Bayraktaroğlu Apartmanı önünde çalışma yapılırken ana kanal çöktü, bu yüzden ızgaralar suyu çekmiyor. Gelen ekip kanalın çöktüğünü tamir edilmesi gerektiğini söylüyor. Yaklaşık 4 aydır kanal arızaya telefonlarımıza karşın ilgilenilmiyor. Doğalgazcıların müracaat etmesi gerektiği belirtiliyor. Yağan yağmurlarla apartmanları su basıyor" diyerek, yetkilileri önlem almaya çağırdı.

Sokağımız bir yıldır karanlık
Buca’da oturan Mehmet Kasap, sokak aydınlatmalarının kontrol edilmediğinden şikayet ederek, "Şirinyer’de oturuyorum. Evimiz Koşuyolu’nun yan tarafındaki sokakta. Buradaki elektrik direğinin lambası yaklaşık bir yıldır yanmıyor. Bu direk aynı zamanda paralelindeki ana caddeyi de aydınlatıyordu. TEDAŞ’a defalarca başvurmamıza rağmen sonuç alamadık. Görevliler bir kez gelip baktı ama sorunu çözemedi. Sonra da kimse uğramadı. Özellikle geç saatlerde tedirgin oluyoruz" dedi.

Olimpiyat Köyü mağazaları ne oldu
Uzundere’den arayan okuyucumuz Muhlise Güneş, Olimpiyat Köyü’nde alışveriş merkezlerinin uzun süredir boş olduğuna dikkat çekerek, "Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde 2005’te gerçekleştirilen Dünya Üniversitelerarası Spor Oyunları kapsamında yaptırılan köydeki alışveriş merkezleri hala boş. En küçük bir ihtiyacımız için Uzundere’ye inmek zorunda kalıyoruz. Büyükşehir’e şikayetlerimizi bildirdik. En kısa sürede ihaleye çıkılacağı, sorunun çözüleceği söylendi. Ancak neredeyse iki yıl geçti" diyerek acil çözüm beklediklerini söyledi.

Park alanı boş duruyor
Çiğli’den arayan Neşe Uzunkaya, "Kipa’nın tam arkasında oturuyorum. Alışveriş merkeziyle evler arasında Büyükşehir’in park alanı var, ancak boş duruyor. Bugüne kadar bir şey yapılmadı. Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü’ne gittim, değişen olmadı. Alan otlarla dolu. Havaların ısınmasıyla bunlar sararmaya başladı. Bir kibritle yanabilir. Ayrıca buraya yakın yaklaşık 7 yıllık yarım kalmış bir inşaat var. Berduş yatağı haline geldi" diyerek yetkilileri uyardı.
Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.