Haberler

TOKİ şehirleri geliyor

Tarih: 16 Mayıs 2008 Kaynak: Türkiye
“Biz aslında müteahhitle konut sahibi olmak isteyen dar gelirli arasında köprü görevi görüyoruz” diyen TOKİ Başkanı Erdoğan Bayraktar, “Ülkemizin lokomotif sektörü olan inşaatçılığı diri tutuyoruz” diye konuştu.

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Erdoğan Bayraktar, “TOKİ’nin konut üretiminde çıtayı yükselttiğini, toplu konutların yerini TOKİ şehirlerinin aldığını” bildirdi. Yapımı devam eden Adana’daki TOKİ konutlarını inceleyen Bayraktar, burada yaptığı açıklamada, ürettikleri konutların kalitesinin tartışılmaz olduğunu, bunun yanı sıra TOKİ sayesinde düzenli şehirleşmede önemli mesafeler alındığını belirtti. TOKİ konutlarının yapıldığı bir semtte, diğer konutların değerinin de artırdığına dikkati çeken Bayraktar, “Her geçen gün daha fazla konutun yer aldığı projeleri hayata geçirmeleri sayesinde, toplu konutların yerini TOKİ şehirlerinin aldığını” ifade etti.

Hedef Alt Gelirli
TOKİ’nin öncelikli ev sahibi yapmak istediği kesimin alt gelir grubu olduğunu, bugüne kadar 312 bin adet olan konut sayısını 2011 sonuna kadar 500 bine ulaştırmayı hedeflediklerini belirten Bayraktar, şunları söyledi: “Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonraki konut üretimimizin % 80’i yine alt gelir grubuna yönelik olacak. Zaten bizim üst gelir grubuna yönelik konut üretmekteki amacımız, alt gelir grubunu finanse edebilmek.

Erken Ödeme Çağrısı
Biz alt gelir grubundan kâr sağlamıyoruz, hattâ üst gelir grubundan elde ettiğimiz kâr olmasa zarar edebiliriz. 84 metrekarelik bir konutu 59 bin YTL’ye satıyoruz. Bunun maliyeti de zaten kadar, ayrıca çevre düzenlemesi de var.” Son dönemlerde sıcak paraya ihtiyaç duyduklarına dikkat çeken Bayraktar, “Kredi çekmemiz gündeme geldi. Biz de kredi çekip bankalara faiz ödemektense bizden daha önce konut alanlara peşin ödeme halinde % 25 indirim imkânı getirdik. Bu uygulamaya dahil olan kârlı çıkar, değerlendirilmesini tavsiye ediyoruz” dedi.
Takip
YorumlarYorum Sayısı: Henüz hiç yorum yapılmamışBütün yorumları forumda okuyun!
Bütün yorumları forumda okuyun!
Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.