Haberler

70 milyon dolarlık proje mahkeme kararı bekleyecek

Tarih: 16 Mayıs 2008 Kaynak: Yeni Şafak Yazan: Melek Çabuk
Manisa Belediye Başkanı Bülent Kar, gerçekleştirilmesi planlanan Oto Terminal Projesi ihalesinin, konuya ilişkin açılan dava sonuçlanıncaya kadar ertelendiğini bildirdi. Proje Manisa Belediyesi''nin en büyük yatırımı arasında yer alıyordu. Belediye Başkanı Bülent Kar, Belediye Başkan Yardımcıları Kemal Sevinç, Recep Kafes ve Süleyman Çoban ile Belediye Encümen salonunda düzenlediği basın toplantısında, dört yıldan bu yana Manisa''ya en iyi hizmeti vermek için çaba gösterdiklerini söyledi. Başkan Bülent Kar, ticaret merkezi alanı ile birlikte yürütülecek 70 milyon dolarlık Yeni Oto Terminal Projesi ihalesinin kentte bugüne kadar planlanan en büyük ihale olduğunu belirterek, şunları söyledi "Otogar ile bitişiğindeki hal binasının birleştirilerek alışveriş merkezi ve otel haline getirilmesi ile ilgili belediye meclisinde plan değişikliği yapmıştık. Bu plan değişikliğinin iptali ile ilgili olarak avukat İsmet Turhangil tarafından açılan davanın sonuçlanmasını bekleyeceğiz. Dava sonuçlanıncaya kadar yatırımın sağlığı açısından ihaleyi ertelemek ve beklemek istiyoruz. Biz bugüne kadar mahkemenin yürütmeyi durdurma konusunda bir karar vermesini bekledik. Ancak bugüne kadar verilen bir karar yok"

70 Milyon Dolarlık Proje
Mevcut otogar ve bitişiğindeki hal binası ile 31 bin 700 metre karelik alan için yaklaşık 32 milyon YTL değer biçildiğini bildiren Başkan Kar, "Burasını alacak olan firma, bize önce Gediz Köprüsü mevkinde imar planında garaj alanı olarak ayrılan yere 8,5 milyon YTL''ye mal olacak olan yeni oto terminali yapacaktı. Yine Salı Pazarı olarak bilinen TEDAŞ binası yanındaki alanda iki katı pazar yeri, aradaki katları oto park, en üstü de 800 kişilik çok amaçlı salon yapacaktı. Bunun da maliyeti 14 milyon YTL civarındaydı. Bununla beraber bize de 10,5 milyon YTL verecekti. Yani ihalemiz 10,5 milyon YTL''den başlayacak, onun üzerinden artırım olacaktı. Şimdi mahkemenin sonuçlanmasını bekleyeceğiz. Projenin değeri yaklaşık 70 milyon dolardı" diye konuştu.
Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.