Haberler

Yazlık için aldığı arsaya 20 milyon $''lık otel yaptı

Tarih: 20 Mayıs 2008 Kaynak: Sabah
Mersin''e yaz tatilleri için gelen bir işadamı ''''tarihi dokusu ve denizi çok güzel'''' diyerek yazlık konut yaptırmak için aldığı arsaya, turizmcilerin tavsiyesi üzerine 20 milyon dolarlık turizm tesisi kurmaya başladı. İşadamı Abdullah Şahin, Türkiye''nin çeşitli yerlerinde inşaat yaparak hayatını sürdürdüğünü, yoğun iş temposundan kurtulup tatil yapmak istediği zamanlarda ise Mersin''e geldiğini söyledi.

Bölgede Otel Yok
Kentin tarihi dokusu ve denizini çok beğendiğini anlatan Şahin, ''''Tatil için geldiğim Mersin''e duyduğum hayranlık her seferinde daha da arttı. Ama burada bir kaç gün konaklamayı planladığım zaman, sahil bandında istediğim kadar iyi bir otelin bulunmadığını tespit ettim'''' dedi. Bunun üzerine Erdemli ilçesine bağlı Ayaş beldesindeki sahil bandında bulunan bir yerde yazlık ev yaptırmaya karar verdiğini söyleyen Şahin, daha sonra bir arsa aldığını ifade etti. Lamos adı verilen otelin Genel Müdürü Cevdet Cebe ise, 500 yatak kapasiteli otelin yılbaşına kadar hizmete açılmasını planladıklarını söyledi. Ayaş''ın tarihi dokusu ile göz dolduran bir mekan olduğunu ifade eden Cebe, 5 yıldızlı otelin içinde 500 kişilik konferans, 300 kişilik toplantı salonu, içinde kral ve süitlerin de bulunduğu 170 oda ve açık-kapalı havuzun yer alacağını vurguladı.

İnşaat aşamasında bazı bürokratik engellerle karşılaştıklarını ifade eden Abdullah Şahin, çalışmalar sırasında Vali Hüseyin Aksoy ve Erdemli kaymakamı İsmail Demirhan''ın kendisini yalnız bırakmadığını ve yapımı süren inşaatı tamamladıktan sonra biri 7 yıldızlı olmak üzere 2 otel projesinin daha olduğunu kaydetti.
Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.