Haberler

Tekirdağ, Türkiye''nin yıldızı olacak

Tarih: 26 Mayıs 2008 Kaynak: Yeni Şafak Yazan: Oktay Mehmet
İstanbul''a 110 kilometre mesafedeki Tekirdağ''ın Türkiye''nin batıya açılan kapısı konumunda olduğunu belinten Belediye Başkanı Ahmet Aygün, yurdışından gelen yabancı misafirlerin kafasında güzel bir imajı bırakmak ve Tekirdağlı vatandaşların daha huzurlu bir yaşam sürmesi için çalıştıklarını söyledi. Son dönemde hükümetin yatırımlarından önemli pay alan Tekirdağ''ın duble ve bağlantı yolları, köprülü kavşak, deniz ve demir yolları ile Türkiye''nin parlayan yıldızı durumunda olduğunu vurgulayan Tekirdağ Belediye Başkanı Ahmet Aygün, ''Önemli bir Turizm şehri olan Tekirdağ son yıllarda yamaç paraşütü meraklılarının uğrak merkezlerinden biri haline geldi. İstanbul''dan gelen uçma meraklıları, uçuş keyfini yaşadıktan sonra aynı gün İstanbul''a dönebiliyorlar. Önümüzdeki yıllarda Tekirdağ yamaç paraşütü turizmi açısından Fethiye Babadağ''ın alternatifi olmaya aday'' dedi.

Dumansız Sanayi Kenti
Tekirdağ''da dumansız sanayiyi özendirecek yeni çalışmalar yürüttüklerini belirten Belediye Başkanı Aygün, 2 bin 400 dönümlük bir alanı dumansız sanayi bölgesi için ayırdıklarını ifade etti. Altyapı sorunu olmayan ilde, dejart ve biyolojik arıtma çalışmalarının hızla sürdüğünü anlatan Aygün şunları söyledi: ''12 kilometre uzunluğundaki kollektör projesini tamamladık. Arsa sorununu çözdükten sonra Tekirdağ''a ihtiyacı olan Biyolojik Arıtma Tesisini mutlaka kazandıracağız. Tekirdağ''da doğalgaz çalışmaları tamamlandı. Birkaç hafta içersinde Tekirdağ doğalgaz ile bulaşacak''

Tekirdağ''ın aynı zamanda festivaller kenti olduğunu belirten Akgün, Temmuz ayı ortasında, Tekirdağ''ın kirazını dünyaya tanıtmak için 44. Tekirdağ Kiraz Festivali''ne ev sahipliği yapacaklarını kaydetti. Bu yıl uluslararası boyut kazanan Kiraz Festivali''nin Tekirdağ''ı dünyaya tanıtmak için bir fırsat olarak gördüklerini söyledi.
Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.