Haberler

Aliağa''ya dev yatırım

Tarih: 10 Haziran 2008 Kaynak: Yeni Şafak
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, görevi süresince Aliağa''ya 30 milyon YTL''nin üzerinde yatırım yaptığını açıklayarak, "Aliağa''daki altyapı sorunlarını hallederek, hem yatırımcıyı hem de burada yaşamak isteyenleri teşvik etmek istiyoruz"dedi.

Belediyenin Aliağa''da yaptığı yatırımları inceleyen ve Gemi SökümTesisleri yolunun açılışını yapan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, göreve geldiği günden buyana hiçbir belediyeyi ve kurumu en ufak bir ayırıma tabi tutmadan çalışmalarını sürdürdüğünü belirtti. Aliağa''nın hem İzmir''in, hem de Türkiye''nin en önemli bölgelerinden olduğunu hatırlatan Kocaoğlu, "Bu ilçemizin kalkınması, gelişmesi ve büyümesi demek, üretimin de artması demektir. Bu da İzmir''in ve ülkenin kalkınması anlamına gelir" dedi. Başkanlığı döneminde Aliağa''ya 30 milyon YTL''nin üzerinde yatırım yapıldığını ifade eden Kocaoğlu, Gemi Söküm Tesisleri yolunun da en çok şikayet edilen konulardan biri olduğunu, özel bir sistemle özel dolgu malzemeleri kullanarak yolu güçlendirdiklerini ve asfalt serdiklerini belirtti. Sadece yol için 4 milyon 300 bin YTL''lik harcama yaptıklarını belirten Kocaoğlu, "Aliağa''daki altyapı sorunlarını hallederek hem yatırımcıyı hem de burada yaşamak isteyenleri teşvik etmek istiyoruz" dedi.

"Kredibilitesi en yüksek belediye olduk"
İZSU Genel Müdürlüğü''nün ilçeye 11 milyon YTL''lik yatırım yaptığını, 2009 yılına kadar bu rakamın 16 milyon YTL''yi aşacağına söyleyen Kocaoğlu, şunları söyledi: "Yaklaşık 30 milyon YTL üzerinde yatırımı sadece Aliağa''ya yaptık. Bunlar projesi yapılmış, ihalesi çıkmış, yürüyen işlerdir. Bütün ilçeleri düşündüğümüzde İzmir Büyükşehir Belediyesi ''Türkiye''nin en borçlu belediyesi'' diye manşetlerde aylarca hırpalanan belediye olmaktan bugün Türkiye''nin kredibilitesi en yüksek, finans yapısı en güçlü kurumlarından birisi olmuştur ve bu gerçek, uluslararası finans kurumları tarafından belirtilmiştir." TCDD ile yaptıkları görümeler sonucunda, hafif raylı sistem projesi kapsamında Torbalı''ya kadar 4 istasyon daha yapılması konusunda mutabakata vardıklarını belirten Kocaoğlu, konuyla ilgili protokol imzalayacaklarını ifade etti.Aziz Kocaoğlu, yeni hatların elektrizasyon ve sinyalizasyonu ile hemzemin geçitlerin kaldırılarak alt ve üst geçitlerin yapılması işlerini belediyenin yapacağını dile getirerek, protokolün imzalanmasının ardından çalışmaların başlayacağını kaydetti.
Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.