Haberler

Bursa''ya modern hal

Tarih: 11 Haziran 2008 Kaynak: Yeni Şafak
Büyükşehir Belediyesi tarafından Görükle''de inşaatı tamamlanan, Türkiye''nin AB standartlarındaki ilk Kent Hali açıldı. Hale taşınan esnafı ziyaret eden Büyükşehir Belediye Başkanı Hikmet Şahin, kente modern bir hal kazandırmanın sevincini yaşadıklarını söyledi.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Hikmet Şahin, Görükle''de inşaatı tamamlanan, Türkiye''nin AB standartlarındaki ilk Kent Hali''ne taşınan esnafı ziyaret etti.

Büyükşehir Belediyesi tarafından yaklaşık 1,5 yılda inşa edilen Kent Hali, eski haldeki esnafın yeni yerlerine taşınmasıyla faaliyete başladı. Teknik donanımı ve mimarisiyle Türkiye''nin ve Avrupa''nın en dikkat çeken yapılarından olan mekan, esnafla birlikte hale alışverişe gelenlerin de hayranlığını kazanıyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Hikmet Şahin, çağdaş yatırımlarla marka kent olma yolunda emin adımlarla ilerleyen Bursa''ya modern bir hal kazandırmanın sevincini yaşadıklarını söyledi.

Hal esnafının artık daha modern ve sağlıklı bir tesiste hizmet vereceğinin altını çizen Başkan Şahin, "Kent Hali, şehre kazandırılan olağanüstü bir tesis. Bursa''ya da bu yakışırdı. Projeler gerçekleştirilirken sıkıntılar mutlaka olur. Ancak problemler çözülüp hizmete açıldığı yatırımların asıl mutluluğu ve hazzını o zaman yaşıyoruz. Bursa''da güzel şeyler oluyor. Gelecek nesillere daha yaşanabilir bir kent bırakmak için projelerimiz devam edecek" diye konuştu.

Bugün bayram günü
İl Jandarma Komutanı Albay Murat Arslan''ın da hazır bulunduğu ziyarette Başkan Şahin''e teşekkür eden Hal Esnafı Dernek Başkanı Şeref Gündoğdu ile Hal Kooperatifi Başkanı Mehmet Toplan da, Kent Hali''nin Başkan Şahin''in Bursa''ya kazandırdığı büyük bir eser olduğunu dile getirdi. Gündoğdu, "Bugün, bayram günü. Esnafımız yeni ve modern bir yapı olan Kent Hali''ne taşındı" dedi.

Kent Hali''ndeki ziyarette konuşan AK Parti Bursa Milletvekili Mehmet Emin Tutan ise, "Geçmişte eski halin açılışında da bulundum. Ancak bugün çok daha fazla heyecanlıyım. Buraya hal demiyorum. Bursa, çok modern bir tesis kazandı. Yalnızca Türkiye''de değil, Avrupa''da bile böyle bir tesis yok. Umutlarını büyük tuttukları için esnafımızı kutluyorum. Onlar, bugünü kurtarmayı değil, şehrin geleceğini kurtaracak bir yatırıma gönül verdi. Kent Hali modernliğinin ve rahatlığının yanı sıra ekonomik olarak Bursa''ya katkılar sağlayacak. Kent Hali''nde tüm ürünler laboratuarda yapılacak tetkiklerin ardından satışa sunulacak. Her şeyin usulüne uygun olarak yürütüleceği halde kayıt dışı ekonomiye de izin verilmeyecek" şeklinde konuştu. 

Herkesin rahatlıkla alışveriş yapabileceği yer 
Konuşmaların ardından son teknoloji ile donatılan Kent Hali''nde, beraberindeki heyetle dükkanları gezen Başkan Hikmet Şahin, bir dükkandan, domates ile kiraz aldı. Davetlilere Kent Hali''nin taze ürünlerinden ikram eden Başkan Şahin, vatandaşların halden çürük ya da eski ürün endişesi duymadan alışveriş yapabileceğini, tesiste kurulan laboratuar ile tüm ürünlerin hijyen ve zirai kontrolden geçerek müşteriye sunulacağını hatırlattı. Kent Hali''ne taşınan esnaf ise modernliğinin yanı sıra ulaşım kolaylığı ile gerek kent içindeki köylerdeki üreticilerin gerekse şehir dışından gelen müşterilerin ürünleri en kısa zamanda alıcıyla buluşturabileceği bir tesis olduğunu belirterek, Başkan Şahin''e teşekkür etti. Başkan Şahin''in, hal ziyaretine, AK Parti İl Başkanı Sedat Yalçın''ın yanı sıra AK Parti Belediye Meclisi üyeleri de katıldı.
YorumlarYorum Sayısı: Henüz hiç yorum yapılmamışBütün yorumları forumda okuyun!
Bütün yorumları forumda okuyun!
Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.