Haberler

Bahçeşehir Üniversiteli Öğrencilerden Kuzguncuk için Yeni Müze Kavramı ve Proje Önerileri

Tarih: 12 Haziran 2008 Yazan: Çağla Gürdrama


Bahçeşehir Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü’nün düzenlediği “Avrupa Kültür Başkenti İstanbul 2010 Geçmişle Gelecek Arasında Kuzguncuk için Yeni Müze Kavram ve Mimari Proje Önerileri” tartışma toplantısı ve sergisi 11 Haziran 2008 tarihinde Kuzguncuk Bostan’da yapıldı.

Sergide, proje yürütücülüğünü Prof.Dr. Hülya Turgut Yıldız ile araştırma görevlilerinden Işıl U. Altınışık’ın yaptığı “Devamlılık, Değişim ve Dönüşüm Atölyesi” 3. sınıf 2. yarıyıl Bahçeşehir Üniversitesi Mimari Tasarım Stüdyosu Projesi öğrencilerinin projeleri yer aldı. Tartışma toplantısı ve sergisi jürisine; Prof.Dr. Hülya Turgut Yıldız, Prof.Dr. Ahmet Eyüce, Işıl U. Altınışık, Dr. Erdal Yıldız, Mert Eyiler, Nevzat Sayın ve Boğaçhan Dündaralp katıldı. Projesi sergilenen öğrenciler, Ayşe Yılmaz, Baran Karakaş, Berrin Yurdagül, Beril Yücegüney, Bora Yıldız, Çağlar Varol, Didem Veryeri, Erman Uçaroğlu, Filiz Toptan, Hasret Vardaloğlu, Müge Yalçın, Özgü Turna ve Sinem Uğur oldu.

Prof.Dr. Hülya Turgut Yıldız’ın verdiği bilgilere göre; 3. sınıf 2. yarıyıl stüdyo projesi üç temel aşamadan oluşuyordu. Öğrencilerin bir yarıyıl boyunca üzerinde çalıştıkları projeye başlamaları 3 haftalık bir Kuzguncuk’u analiz etme, içselleştirme ve bunun ardında çıkarmış oldukları poster sonucu gerçekleşti. Analiz döneminden sonra oluşturmaya başladıkları projelerinde her öğrenci Kuzguncuk’un farklı alanlarında müze önerisi için kendi yerlerini saptadı ve proje önerilerini ortaya çıkardılar.
İmaj Galerisi
Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.