Haberler

Tersaneler taşınacak

Tarih: 13 Haziran 2008 Kaynak: Türkiye Yazan: Ziya Sandıkçıoğlu
Deniz Ticaret Odasının Haziran ayı Olağan Meclis Toplantısı’nda tersaneler konusu ele alındı. İstanbul Valisi Muammer Güler, İş Güvenliği Araştırma Komisyonu Başkanı İstanbul Milletvekili Mehmet Domaç, İş Güvenliği Araştırma Komisyonu Başkan Vekili İstanbul Milletvekili Fuat Bol ve diğer komisyon üyeleri, iş verenlerle sendika üyelerini bir araya getiren toplantıda konuşan Sanayi ve Ticaret Bakanı Zafer Çağlayan, Tuzla tersanelerinde hayatı kaybedenlere Allah’tan rahmet, yakınlarına da başsağlığı diledi. Çağlayan, Türk gemi inşa sanayinin dünyada herkesi kıskandıracak, dikkatlerini çekecek önemli bir seviyeye geldiğini vurgulayarak, bu seviyeye gelinmesinde girişimciler kadar işçinin alın terinin de katkısı olduğunu belirtti. Çağlayan, “Bu birlikteliği bozmaya kimsenin hakkı yoktur. Herkes üzerine düşen görevi yerine getirecektir. Bunun mazereti olmaz. Bu yapı içinde bu işi yanlış yapana ilk önce ben karşı çıkarım. Bugünkü çabamız, insanların hayatlarını, aş ve iş kapılarını kapatmadan güvence altına almak olmalı” dedi.

Artık can kaybı olmasın
“Tersanelerde hayatını kaybeden her insan, benim canımdan kopan candır” diyen Çağlayan, amaçlarının, bundan sonra can kaybetmemek üzerine çalışmak olduğunu söyledi. Tarafların ciddi bir anlayış birliği içinde olmalarının mutluluk verici olduğunu dile getiren Çağlayan, bugünün, sözün bittiği, eylemin başladığı nokta olması gerektiğini kaydetti. Tersanelerin yer seçimlerinin yanlış olduğu, iç içe olduğu, ve çalışma şartlarının iyi olmadığı görüşlerine katıldığını anlatan Çağlayan, TBMM’ye sunulan tasarıda ihtisas organize sanayi bölgesi kurulmasının öngörüldüğünü kaydetti.
Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.