Haberler

Bursa''da Kent Meydanı açıldı, tartışmalar bitmedi

Tarih: 16 Haziran 2008 Kaynak: Zaman Yazan: Fatih Şendil
Bursa şehir merkezinde uzun yıllar atıl kaldıktan sonra arsası Emekli Sandığı''ndan kiralanan Santral Garaj, yıkılarak Kent Meydanı''na dönüştürüldü. Altı alışveriş merkezi olan Kent Meydanı''nın resmî açılışı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından önceki gün yapılırken, meydanla ilgili tartışmalar da sürüyor.

İnşaatına başlandığı günden itibaren Bursa kamuoyunda tartışılan meydanın daha çok alışveriş merkezi olduğunu söyleyen Bursa Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Semih Pala, "Kent Meydanı beklentisi içine sokulan Bursalıların beklentisi yerine, üstünde avlusu olan devasa bir alışveriş merkezi yapılmıştır." dedi. Aynı zamanda inşaat mühendisi olan Belediye Meclis üyesi Semih Pala, Atatürk Caddesi''ndeki bayram törenlerinin yapılabilmesine uygun bir yer olarak değerlendirilmesi gerekirken, şehrin merkezinde bulunan bu çok önemli alanda ulaşım entegrasyonuna yönelik hiçbir şey yapılmadığını savundu. Pala, "Raylı sistemin kalbi olması geren bölge alışveriş merkezine feda edilmiştir." iddiasında bulundu.
YorumlarYorum Sayısı: Henüz hiç yorum yapılmamışBütün yorumları forumda okuyun!
Bütün yorumları forumda okuyun!
Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.