Haberler

Kırşehir turizmine AB desteği

Tarih: 27 Haziran 2008 Kaynak: Yeni Şafak
Kırşehir Belediyesi ile Polonya''nın Bydgoszcz kentlerinin kardeş şehir olmasını da kapsayan ''Sürdürülebilir Turizm Stratejisi'' projesine AB 187 bin 500 avroluk destek verdi.

Kırşehir Belediyesi tarafından hazırlanan ''Sürdürülebilir Turizm Stratejisinde Kırşehir ve Bydgoszcz'' isimli proje, Avrupa Birliği (AB) tarafından kabul edilerek 187 bin 500 avro hibe almaya hak kazandı.

Belediye Başkanı Halim Çakır, Yerel Yönetimler Mali Danışmanı ve Öğretim Görevlisi Ali Erbaşı tarafından hazırlanan ''Sürdürülebilir Turizm Stratejisinde Kırşehir ve Bydgoszcz'' projesiyle Kırşehir''in tüm Dünya''ya tanıtılması hedeflediklerini söyledi. Projenin Kırşehir Belediyesi''nin uygulayacağı ikinci Avrupa Birliği projesi olacağını söyleyen Çakır, "Avrupa Birliği mali yardımları kapsamında açılan ''Türkiye ve Avrupa Birliği Arasında Sivil Toplum Diyaloğunun Desteklenmesi: Şehirler ve Belediyeler'' hibe programına ''Sürdürülebilir Turizm Stratejisinde Kırşehir ve Bydgoszcz'' başlıklı proje ile başvuru yaptık. Projemiz onaylandı ve hibe almaya hak kazandık. Şu anda Merkezi Finans ve İhale Birimi ile hibe sözleşmesi imzalandı" dedi.

Projenin, Kırşehir ile Polonya''nın Bydgoszcz kentleri arasında tarihi ve kültürel zenginliklerini ortaya çıkararak her iki kentin turistik anlamda bir cazibe merkezi olmasını amaçladığını ifade eden Başkan Çakır, "Proje çerçevesinde oluşturulacak sürdürülebilir turizm stratejisi ile her iki belediyenin kardeş belediye olmaları yolunda gerekli zemin hazırlanacaktır. Proje sonucunda Kırşehir''in tarihi, kültürel ve turistik değerleri hem Türkiye''ye hem de Avrupa''ya tanıtılmış olacak. Kırşehir''in turizm potansiyeli artacak" dedi.

Projenin hazırlanmasında AK Parti Kırşehir milletvekilleri Mikail Arslan ve Abdullah Çalışkan''ın son derece büyük katkılarının olduğunu da sözlerine ekleyen Başkan Çakır, "Milletvekillerimiz tarafından bu tür projelere son derece büyük önem ve destek veriliyor. Hazırlanan bu projemizin takipçisi oldular ve şu anda projemiz kabul edilerek çalışmalara başlanıldı. Milletvekillerimize ve projenin hazırlanmasında emeği geçenlere teşekkür ediyorum " şeklinde konuştu.

Yerel Yönetimler Mali Danışmanı Ali Erbaşı tarafından hazırlanan projenin yöneticiliğini Belediye Gelirler Müdürü Tekin Var''ın yapacağı belirtildi.
Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.