Haberler

Gebze Organize’ye Holiday Inn de girdi sıra hastaneye geldi

Tarih: 2 Temmuz 2008 Kaynak: Hürriyet
Gebze Organize Sanayi Bölgesi (GOSB) Yönetim Kurulu Başkanı Yücel Güngör, GOSB’ta yer bulmaları halinde, Türkiye’ye yatırım yapmaya hazır çok sayıda uluslar arası şirket bulunduğunu söyledi.

Ekonomi Gazetecileri Derneği (EGD) üyelerinin katılımıyla GOSB’da bir toplantı düzenleyen Yücel Güngör, GOSB’ta düzenlediği bilgilendirme toplantısında, GOSB’un Türkiye’nin en büyük organize sanayi bölgesi olduğunu ifade ederek, Gebze’de toplam 13 organize sanayi bölgesi bulunduğunu bildirdi. Bir tarafı deniz, bir tarafı orman olan Gebze’deki OSB’lerin genişleme imkanı bulunmadığını vurgulayan Güngör şöyle konuştu: "Dünyada emsali olmayan bir şekilde Gebze’de 13 tane OSB yer almaktadır. İtalya, İspanya gibi Avrupa ülkelerinde her iki organize sanayi bölgesinin arasında 35-40 kilometrelik açıklık yer almakta ve tarımla sanayi iç içe muhafaza edilerek bölge yapıları hiç bozulmadan OSB’ler oluşturulmaktadır. Ben bu konuda geleceğimizi çok iyi görmüyorum."

Otel ve hastane geliyor
GOSB Bölge Müdürü Güher Türker de uluslararası otel zinciri Holiday Inn ile yapılan anlaşmayla GOSB Yönetim Merkezi’nin bitişiğindeki arazide otel yatırımı gerçekleştireceklerini açıkladı. Yatırımın Holiday Inn tarafından yapılacağını, Holiday Inn’e verilen 10 bin metre kare arazinin metre karesi için 2 dolar kira alınacağını ifade eden Türker, business özellikteki otelin Holiday Inn tarafından işletileceğini bildirdi. Benzer şekilde GOSB’un güney bölümünde hastane yatırımı da gerçekleştirileceğini ifade eden Türker, "Son yıllarda yeniden şekillenen sağlık sektöründeki ileri teknolojileri uygulayan büyük çapta özel bir hastanenin GOSB’da faaliyete geçecek" dedi.

Birileri, OSB kasalarındaki 4.5 milyar YTL’nin peşinde
GOSB Yönetim Kurulu Başkanı Yücel Güngör, organize sanayi bölgelerini kimin yöneteceği konusunda bu bölgelerde üretim yapan sanayiciler arasında yoğun bir tartışma olduğunu belirterek, "Eli taşın altında olmayan veya sanayici hüviyeti taşımayanların OSB’lerin yönetiminde olmaması gerekiyor. Komisyonlarda yapılan değişiklikleri kaygıyla izliyoruz. Tüm OSB’lerin kasasında şu anda 4.5 milyar YTL para olduğu söyleniyor. OSB’lerin yönetimini bırakmama çabasının arkasında acaba bu yüksek miktardaki kaynağı yönetme isteği mi var" dedi.
Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.