Haberler

Topbaş: Yatırımlarımızı makyaj için yapmıyoruz

Tarih: 2 Temmuz 2008 Kaynak: Türkiye Yazan: Bekir Yeniay
İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Küçükçekmece’de inşa ettiği kapalı yüzme havuzu törenle hizmete açıldı. 2 yılda biten Halkalı Kapalı Yüzme Havuzu 6 milyon YTL’ye mal oldu. Tesis içerisinde 510 seyirci kapasiteli 320 metrekarelik yarı olimpik havuz, 47 metrekarelik çocuk havuzu, 45 araçlık açık otopark, Uzak Doğu spor salonu, masa tenisi, bilardo, cafe, hamam ve sauna bulunuyor. 8 bin 113 metrekare kapalı alanı ve 4 bin 315 metrekare yeşil alanıyla Küçükçekmece Halkalı Kapalı Yüzme Havuzu, İstanbul’un önemli bir spor tesisi ihtiyacını karşılayacak. Açılış töreninde konuşan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş; 4 yılda çok ciddi mesafeler aldıklarını belirterek, “Her alanda bir çalışmamız var, her alanda bir açılışımız var. Bunların bırakın temelini atmayı, toplu açılışlarını bile yapmaya vaktimiz yetmiyor. Daha dün Başakşehir’de 590 trilyonluk yatırımının açılışını yaptık. Küçükçekmece’ye sadece bizim yaptığımız yatırımın tutarı 600 milyon YTL. İlçe Belediyesinin yatırımları ile toplamda 1 milyar YTL’yi buluyor” dedi.

4 yılda devasa tesisler, kavşaklar, yeni yollar yaptıklarını kaydeden Başkan Topbaş, şunları söyledi: “Her gün bir açılış yapsak, bu yıl bize yetmez, açıkça söylüyorum. 60 süpürge arabasını devreye soktuk. 24 bin insanın işini yapıyor. İstanbul çok daha temiz. Şimdi her taraf güllük gülistanlık. Ağaçlandırma ve yeşillendirme bir önceki dönemden yüzde 50 daha fazla. İstanbullular sahilleriyle buluştu yeniden. 82 iskelede 98 gemimiz, günde bin 200 sefer yapıyor ve 320 bin insan taşıyor. Yılda 98 milyon insan taşıyoruz. 57 kavşağımız vardı göreve geldiğimde. Biz 154 tane bitirdik. İnşaatı devam eden 21 tane daha var, 21 tane de proje aşamasında. Bu yıl metroyu Olimpiyat Stadı’na ulaştırıyoruz. Silivri’ye de metro götüreceğiz. Sadece spor ve sosyal projelerle değil, her alanda ne gerekiyorsa yaptık. Yerin altında binlerce insan çalışıyor, siz görmüyorsunuz. Geçmiş siyasiler görünenleri yapıyordu. Makyaj yatırımıydı onlarınki. Şimdi biz görünmeyen, yapılmamış ne varsa, yapıyoruz.” Küçükçekmece’de spor adına 43 adet tesis yaptırdıklarını kaydeden Başkan Topbaş, “Atina Olimpiyatlarında toplam 66 sporcumuz vardı. Halbuki 17 milyon öğrencisi olan bir ülke olarak her branşta göndere bayrağımızı çektirmeliyiz” dedi.

Küçükçekmece Belediye Başkanı Aziz Yeniay ise; 2004 yılında başlayan ve yoğun çalışmalarla bugünlere gelen hizmet yarışında yavaş yavaş hasat almaya başladıklarını belirterek, şunları söyledi: “Hasadını aldığımız ürünleri görmenin onurunu yasıyoruz. Küçükçekmece 4 yıl öncesine kadar İstanbul’un sportif alanlarda en yoksul ilçesi idi. Ama gerek Büyükşehir Belediyemiz gerekse bizim gayretlerimizle irili ufaklı tesis sayısı 40’ı aştı. Bu tesisin ardından yine bölgemizde yeni bir tesis daha var. Her gün bir açılış yapak 4.5 ay sürer. Küçükçekmece’de 180’in üzerinde tesisimiz bitmek üzere. Tek tek açılışlar yerine Başbakanımızın da teşrifleri ile toplu bir açılış yapmayı planlıyoruz.”
Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.