Haberler

Çarpık yapılaşmaya son

Tarih: 13 Ağustos 2008 Kaynak: Yeni Şafak
Trabzon yaylalarındaki kaçak ve çarpık yapılaşmayla mücadele etmek amacıyla çalışma başlattıklarını bildiren Bayındırlık ve İskan Bakanı Özak, 'Bu çarpık yapılaşmada vatandaşın olduğu kadar bizlerinde eksiklikleri var. Bugünden sonra vatandaşın yatırımlarının en çağdaş ve yöresel mimariye uygun olmasını nasıl sağlayacağız' dedi.

Bayındırlık ve İskan Bakanı Faruk Nafiz Özak, yaylalarda kaçak ve çarpık yapılaşmanın önüne geçilmesi amacıyla etkili bir çalışma başlattıklarını söyledi. Yaylalarda kaçak ve çarpık yapılaşmayla mücadelede etkili tedbir alınması amacıyla Bayındırlık ve İskan Bakanı Faruk Nafiz Özak başkanlığında Trabzon Valiliği'nde gerçekleşen bir toplantıya Trabzon Valisi Nuri Okutan, AK Parti Trabzon milletvekilleri Asım Aykan, Cevdet Erdöl, bakanlık yetkilileri, ilgili daire müdürleri, kaymakamlar ve diğer ilgililer katıldı. Toplantının açılışında konuşan Bakan Özak, yaylalarda kaçak ve çarpık yapılaşmaların yaşandığını ve bu durumun görüntü kirliliği oluşturduğunu söyledi. 'Bu çarpık yapılaşmada vatandaşın olduğu kadar kendilerinin de eksiklikleri olduğunu belirten Özak, "Bizde yöresel yaylacılık anlayışı var. Bazı insanların da refahı arttıkça tekrar geriye gelerek köylerinde konut yapmaya başladılar. Bu durum, bir görüntü kirliliğinin yanında zaman zaman da kaçak yapılaşmaları ortaya çıkardı. Belki biraz geç kaldık ama bugünden sonra vatandaşın yatırımlarının en çağdaş ve yöresel mimariye uygun olmasını sağlayacağız. Bu işin hukuki alt yapısının nasıl çözüleceğini ele alacağız." şeklinde konuştu. Vatandaş için bir yol haritası çıkaracaklarını belirten Başkan Özak, 'Amacımız doğru bir yol haritası çizmek'dedi.
Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.