Haberler

İstanbul''da büyük rant yaratılacak

Tarih: 4 Eylül 2008 Kaynak: Referans Yazan: Yiğit Bulut
Son iki gündür gazetelerde şu tip haberler okuyoruz: "X muhabirimiz, 3. Köprü''nün yapılacağı güzergaha ulaştı. Sır gibi saklanan inşaat alanını öğrendik. 3. Köprü Tarabya-Beykoz bölgesine yapılacak." Değerli dostlar, bundan yaklaşık iki sene önce yani yukarıdaki haberi yapan arkadaşlar bu sırrı ele geçirmeden çok önce aşağıdaki yazıyı sizlerle paylaşmştım. O yazıda ne diyordum, ne iddia ediyordum, birlikte bakalım.

Ormana kulübe yapıldı
"Bana göre var, neler derseniz, yapılan açıklamalar haricinde arazide gördüğüm değişiklikleri kısaca aktarmak istiyorum.
1- Beykoz ve Sarıyer taraflarında tapuları kontrol etmeye resmi makamlara başvuranlarda ve özellikle arsa alma derdine düşenlerin sayısında artış olduğu bölgedeki yetkililer ve emlakçılar tarafından dile getiriliyor.

2- Sarıyer bölgesinde, daha net noktasıyla ifade etmek gerekirse, Kireçburnu-Tarabya arasında son dönemde yaptığım bir gözlem var. Tarabya yokuşundan aşağı inerken sağ tarafta 20 yıldır içine girilmeyen, hiç dokunulmayan bir orman bölgesi var. Son iki ay içinde o ormanın içine çok sayıda işçinin kalacağı baraka ve bir inşaat şirketinin merkezi olacağı söylenen bir kulübe yapıldı.

3- O ormana bunların inşa edilmesine kim, nasıl izin verdi? Bu ayrı bir soru olmakla birlikte, inşaat hakkında yaptığım soruşturmada şu sonuca ulaştım. Bu bölgede yani yolun Maslak''tan gelip Tarabya ve Sarıyer''e ayrıldığı noktada alt geçitlerin de olduğu bir kavşak ve birçok yeni yol yapılacakmış. Burada çalışacak işçiler de buralarda kalacakmış. Peki bu hangi yol?

4- Elde ettiğim verilerle şunu kesin söyleyebilirim; bana göre 3. Köprü Kireçburnu-Tarabya-Beykoz arasında olacak."

Bölgede kimler emlak aldı
Değerli dostlar, benim iddiam net olarak böyleydi. Aslında bunu bilmek için "cin" olmaya da gerek yoktu. Atılan bütün adımlar gelişmeyi net olarak gösteriyordu.

Şimdi çok önemli sorular ortaya çıkıyor. Bunu kimler içeriden biliyorlardı ve Tarabya-Maslak arasında kimler neler aldılar? Kimler kamunun arazileri üzerinde girişimde bulundular?

Sonuç: Bu bilgi resmi olarak da doğrulanırsa bu bölgede inanılmaz bir rant ortaya çıkacak. Sarıyer bölgesinde kamu arazilerinde ciddi bir işgal var ve Sarıyer Belediyesi konu hakkında neler yaptı elde kesin bir bilgimiz yok. Bu noktada Sarıyer Belediye Başkanı Tülün''e çok önemli bir görev düşüyor. İşgal altındaki kamu arazileri ile ilgili bir çalışma başlatmak ve Emlak Genel Müdürlüğü''nü de yanına alarak konunun üstüne gitmek. Bu hassasiyeti göstereceğini umuyor ve eldeki bilgileri paylaşmaya hazır olduğumu da eklemek istiyorum.
YorumlarYorum Sayısı: Henüz hiç yorum yapılmamışBütün yorumları forumda okuyun!
Bütün yorumları forumda okuyun!
Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.