Haberler

Plansız kalkınmaya karşıyız

Tarih: 10 Eylül 2008 Kaynak: Yeni Şafak Yazan: Kamil Anahar
Trabzon Gazeteciler Cemiyeti''ni ziyaret eden Trabzon Genç İşadamları Derneği Bakanı Cafer Kurt, "Şehrin dokusuna ve özgün yapısına uygun olmayan, plansız kalkınma hamleleri Trabzon''a ancak zarar verir"dedi.

Türkiye Genç İşadamları Konfederasyonu''na bağlı olarak Trabzon''da yeni kurulan Trabzon Genç İşadamları Derneği (TGİAD) Yönetimi, Trabzon Gazeteciler Cemiyeti''ni ziyaret ederek Başkan Ergun Ata ile görüştü. Ata, Dernek Başkanı Cafer Kurt ile yönetim kurulu üyesi arkadaşları Turgay Canım, Zeki Şeremet, Engin Karabina, Cemil Genç, Nejmi Keskin ve Erdinç Türk''ü ağırladığı Gazeteciler Cemiyetinde, bu gibi güçlü derneklerin sayısının artmasını istediklerini söyledi. Bir şehrin sahip olduğu sivil toplum örgütlerinin sayı ve gücünün, o kentin sosyal potansiyelini belirleyen en önemli faktör olduğuna işaret eden Ergun Ata, "Genç İş Adamları Derneği''nin Trabzon''da kurulmuş olması hem buradaki genç girişimci potansiyelini güçlendirecek, hem de sivil toplum kuruluşlarına taban desteği katmış olacaktır. Tebrik ediyor, başarılar diliyoruz" dedi.

"Yerel basının gücünü biliyoruz"
TGİAD Başkanı Jeoloji Mühendisi Cafer Kurt ise "Trabzon''da yerel basının gücünü herkes biliyor. Bizim konfederasyon olarak basınla diyalogumuz her zaman üst seviyede olacak. Trabzon adına ortaya konulacak her proje ve girişimde var olacağız. Trabzon''un öncelikli hedefi planlı kalkınma olmalıdır. Şehrin coğrafi, sosyal ve ekonomik yapısının kaldırmayacağı projeler bölgemize de şehrimize de ancak zarar veriyor. Dernek olarak özellikle bu konulara hassasiyet göstereceğiz. Karadeniz Federasyonunu kurmak için harekete geçtik. Üyelerimizi belirliyoruz" diye konuştu.

Kurt ayrıca Türkiye genelinde 64 dernek temsilcilikleri bulunduğunu dile getirirken, "Trabzon Genç İşadamları Derneği geç bile kaldı. Fakat biz tempomuzu düşürmeden çalışmak üzere bu yolda genç arkadaşlarımızla birlikte kendimizi ortaya koymak için yola çıktık" dedi.

TGİAD yönetimi daha sonra, görev sürelerinde 4. aylarına giren Trabzon Gazeteciler Cemiyeti''ne Başkan Ergun Ata nezdinde bir tebrik ve şükran plaketi sundu.
Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.