Haberler

Magic Life’ın yarısı 200 milyon Euro’ya fona gitti lüks otel Sensimar geliyor

Tarih: 11 Eylül 2008 Kaynak: Hürriyet Yazan: Hanife Baş
Cem Kınay-Oğuz Serim ikilisinin 2004 yılında Alman seyahat acentesi TUI’ye sattığı Magic Life’a, Avusturyalı yatırım fonu Connexia ortak oldu. Connexia, Magic Life’ın yüzde 50.1’i için 200 milyon Euro ödedi, ’Sensimar’ markalı yeni otel zinciri kurma çalışmalarına da Türkiye’den başlıyor.

Cem Kınay-Oğuz Serim ikilisinin 2004 yılında Alman seyahat acentesi TUI’ye sattığı turizm şirketi Magic Life’a Avusturyalı yatırım fonu Die Connexio Alternative Investment&Holding AG ile yüzde 50.1’lik hissesi karşılığında finansal ortak olarak girdi. Bu ortaklığın Magic Life’ın yatırımlarını artıracağı, grubun yeni yatırımı olduğu söylenen ’Sensimar’ otellerinin ilk ikisinin Türkiye’de açılma planları yaptığı belirtildi.

200 milyon Euro
Avusturya’nın büyük günlük gazeteleri Der Standard ve Cronen Zeitung’da yer alan haberlere göre, Connexi ile Magic Life arasındaki bu anlaşmanın bedeli 200 milyon Euro oldu. Turizm sektörü temsilcileri, görüşmeleri süren ve Magic Life’ın finansal yapısını güçlendireceği konuşulan ortaklığın, yeni yatırımlarda ilk akla gelecek ülke olması açısından Türkiye için olumlu olacağını belirtiyor. Rekabet Kurumu’ndan onay bekleyen bu ortaklığın, Magic Life açısından çok yararlı olacağı, bir finans kuruluşuyla ortaklığının finansal pozisyonu güçlendireceği ve gelecek üç-dört ayda yatırımlarını hızlandırmasını sağlayacağı ifade edildi.

Sensimar gelecek
Grubun, orta boyut ve lüks segmentte ’Sensimar’ markalı yeni lüks otel zinciri kurma çalışmaları yaptığı ve bunların ilk ikisi için Türkiye’nin düşünüldüğü de öğrenildi. TUI’nin, Türkiye’deki otel yatırımlarını hızlandırmak istediği kaydedildi. Magic Life, 1990 yılında Cem Kınay, Oğuz Serim ve Ali Bozatlı tarafından Avusturya’da kurulan turizm şirketinin markası olarak ortaya çıktı. Magic Life, daha sonra başta Türkiye olmak üzere başka ülkelere de girdi. Bugün, Türkiye, Yunanistan, Tunus ve Mısır’da bulunan 14 kulübü, bir Nil teknesinde yaklaşık 15 bin yatak kapasitesine sahip. Türkiye’deki yatak kapasitesi ise 6 bin 500. 4 bin 500 bin çalışanı bulunan Magic Life, turizm sektörünü ’her şey dahil’ sistemiyle tanıştırdı. Kısa sürede, başta Avusturya ve Almanya olmak üzere Avrupa pazarında aranılan bir marka oldu. Türk turizmindeki klasik tatil anlayışını değiştiren firmalardan biri olan Magic Life, 2004 yılında Alman turizm devi TUI tarafından satın alındı.
Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.