Haberler

Gökçek’ten ODTÜ mesajı

Tarih: 19 Eylül 2008 Kaynak: Hürriyet
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, önceki gün ODTÜ’deki öğrenci eylemiyle ilgili olarak, birkaç gencin "meydan okumasıyla" bu işlerin çözüme kavuşturulamayacağını söyledi.

Gökçek, BELMEK’in 15.Dönem Kursları kapsamında, Zafer Çarşısı Sergi Salonu’nda Belmek kursiyerlerinin yaptığı ebru, tezhip-hat ve resim sergisinin açılışını gerçekleştirdi.

Gökçek, burada yaptığı konuşmada, Ankaralı kadınların her birinin, profesyonel birer sanatçı yeteneğine sahip olduklarını ifade etti. Gökçek, "Her bir bayan, çok net bir şekilde yaptıkları eserlerle ustalıklarını sergiliyorlar" dedi.

Ankara Büyükşehir Belediyesi bünyesinde oluşturulan BELMEK kurslarının, CHP’li bir belediye tarafından yapılması halinde basında daha çok yer alacağını savunan Gökçek, "Biz AKP’li değil, CHP’li belediye olsaydık, sanatı temsil eden başarılı belediye diye alkışlanırdık. Hanımlar sanattaki başarılarını gösteriyorlar. Emeği geçen herkesi kutluyor, açılışını yaptığımız serginin hayırlı olmasını diliyoruz" diye konuştu.

Gökçek, bir gazetecinin, ODTÜ Mezunlar Derneği üyeleri ve bazı ODTÜ’lü öğrencilerin, ODTÜ arazisinden yol geçirilmesine gösterdikleri tepkinin hatırlatılması üzerine, "herkesin toprağına sahip çıktığını" söyledi. Gökçek, ODTÜ’nün bir bilim yuvası olduğunu, belediyede çok sayıda ODTÜ mezunu personelin çalıştığını belirterek, birkaç gencin "meydan okumasıyla" bu işlerin çözüme kavuşturulamayacağını sözlerine ekledi.

Sergi, 26 Eylül 2008 tarihine kadar açık kalacak.
YorumlarYorum Sayısı: Henüz hiç yorum yapılmamışBütün yorumları forumda okuyun!
Bütün yorumları forumda okuyun!
Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.