Haberler

Tasarım Kale’yle buluştu

Tarih: 10 Ekim 2008 Kaynak: Radikal
Kale Tasarım Merkezi, uluslararası tasarım odaklarıyla iletişim köprüsü olmayı amaçlıyor. Kale Grubu’nun öncü markaları Çanakkale Grubu Kalebodur ve Kalekim’in santralistanbul ana sponsorluğu kapsamında İstanbul Bilgi Üniversitesi Tasarım Kültürü ve Yönetimi programı ile birlikte yürüttüğü çalışmalar sonucu oluşturduğu Kale Tasarım Merkezi açıldı. Dün düzenlenen açılış toplantısında Bilgi Üniversitesi Tasarım Kültürü ve Yönetimi programı Direktörü Serhan Ada ve Kale Grubu Başkanı Zeynep Bodur Okyay konuşma yaptılar.

İlk olarak konuşan Ada dünya çapındaki tasarım firmalarında çok sayıda Japon, Çinli ve Hintli tasarımcının çalıştığını bunun bu ülkere ait bir tasarım üslubu yarattığını belirterek Türkiye’de de böyle bir tasarım farkındalığı yaratarak küresel platformda temsiliyet sağlamayı amaçladıklarını belirtti. Ardından sözü alan Zeynep Bodur Okyay ise “Amacımız sanayi ve eğitim arasında bir köprü kurarak bir proje kültürü ortamı oluşturmak” diye konuştu.

İlk etkinlik 7 Kasım’da
Daha sonra konuklar Mimar Nevzat Sayın’ın tasarladığı Kale Tasarım Merkezi’ni ziyaret ettiler. santralistanbul’un E4 binasında yer alan Kale Tasarım Merkezi iletişim alanında sürekli bir yayın portal ve blog oluşturulması uluslararası tasarım odaklarıyla ilişkiler kurulması; tasarım alanında yarışma konferans kongre workshop ve sergi gibi etkinlikler düzenlenmesi gibi birçok projenin yaratılmasına mekân oluşturacak. Kale Tasarım Merkezi’nin ilk etkinliği 7 Kasım tarihinde gerçekleşecek dünyaca ünlü tasarımcı ve mimar Andrea Branzi söyleşisi olacak.
Konuyla İlgili Linkler
Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.