Haberler

Ceyhan yatırımcıların iştahını kabartıyor

Tarih: 10 Ekim 2008 Kaynak: Yeni Şafak
Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, dünyanın en büyük petrol terminali haline dönüşecek ilçenin yatırımcılar için cazibe merkezi olduğunu söyledi. Her gün yeni firmaların yatırım için fizibilite çalışması yaptığını belirten Söylü, ilçenin büyük firmaların iştahını kabarttığını kaydetti.

Dünyanın en büyük petrol terminali olmaya aday olan Adana''nın Ceyhan ilçesinde, her gün yeni firmalar yatırım için fizibilite çalışması yapıyor. Ceyhan Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, dünyanın en büyük petrol terminali haline dönüşecek ilçenin yatırımcılar için cazibe merkezi olduğunu ifade ederek, her gün yeni firmaların yatırım için fizibilite çalışması yaptığı ilçenin büyük firmaların iştahını kabarttığını kaydetti.

Orta Doğu petrolleri ve Orta Asya enerji kaynaklarının dünyaya açılmasında Ceyhan''ın önemli görev üstlendiğini vurgulayan Sözlü, "100 yılın projesi" olarak adlandırılan BTC Ham Petrol Boru Hattı''nın faaliyete geçmesinin ardındanyerli ve yabancı yatırımcıların yöreye olan ilgisinin arttığını ifade etti.

Enerji yatırımlarının gözde merkezi haline gelen Ceyhan''da kurulacak petrokimya, enerji santralleri ve tersanelerin bölge insanı için, özellikle Ceyhan için kazanca dönüştürülmesi gerektiğinin altını çizen Sözlü, "İlçede yapılacak yatırımların ardından emlak fiyatlarında yüzde 100''e varan oranda artış yaşandı. Kurulacak tesislere paralel olarak önemli ölçüde konuta ihtiyaç duyulmasını bekliyoruz. Belediye olarak bu ihtiyacı gidermek istedik. Bu amaçla Ceyhun Kent toplu konutlarının yapımını sürdürüyoruz"diye konuştu.
Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.