Haberler

Devletin hastanesi bile çürük

Tarih: 10 Ekim 2008 Kaynak: Taraf
Günlük 3 bin civarında hastaya bakan ve bin personeli bulunan Aydın Atatürk Devlet Hastanesi poliklinik ve idare binalarının çürük oldukları ortaya çıktı. Binaların iki yıl önce yapılan kontrollerinde yıkılmaları gerektiği yönünde rapor verildiği belirtildi.

Aydın Atatürk Devlet Hastanesi Başhekimi Halil Yürekli, iki yıl önce Bayındırlık ve İskân Bakanlığınca özel bir şirkete hastanelerinin deprem dayanımı yönünden incelenmesi konusunda çalışma yaptırıldığını, kolon ve kirişlerden alınan numunelerin test edildiğini söyledi. Testler sonucunda hazırlanan raporlarda, poliklinik binalarının çürük olduğu ve yıkılması gerektiği, idare binasının da güçlendirilmesinin şart olduğunun yer aldığını bildiren Yürekli, rapor üzerine bakanlığın tekrar inceleme talep ettiğini, ikinci incelemede de aynı sonuca varıldığını belirtti. Yürekli, “Binanın birinin çürük olduğuna ve diğerinin güçlendirilmesi gerektiğine dair resmi raporlar var. Bu raporları gerekli üst makamlara ilettik. Bunların güçlendirme çalışmalarıyla ilgili olarak Aydın Bayındırlık ve İskân Müdürlüğü’nün yapmış olduğu çalışmalar var. Bu projeler şu an devam ediyor. Onlar tamamlandıktan sonra hastanelerde gerekli uygulamalar başlayacak. 2 yıldır gerekli her türlü yazışmaları yapıyoruz. Yazışmaların sonucunu bekliyoruz” diye konuştu.

İki Hastane Birleşsin
Aydın Devlet Atatürk Hastanesi Başhekimi Yürekli, güçlendirme çalışmalarının maliyetinin yüksek olacağını, bunun yerine Aydın’ın dışındaki bir arazide 1200 yataklı hastane inşa ettirilerek iki hastanenin birleştirilmesini istediklerini söyledi. Yürekli, çürük olan binaların güçlendirme yapılmasının bir çözüm olmayacağını ve yıkılması gerektiğini belirtti. Yürekli, “Bu binaların güçlendirilmesi ancak ömürlerini uzatır. Sonuçta binaların ömrü uzar ama neticede bu binaların terk edilerek, yeni binaya taşınması gerekecek. Amacımız iki hastanenin tek çatı altında birleştirilmesidir. Aydın’ın dışında yapılacak yeni hastane kompleksi, ilimiz için en güzeli olacak” diye konuştu.
Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.