Haberler

Baro, eski hal arazisine adliye binası istiyor

Tarih: 22 Ekim 2008 Kaynak: Zaman Yazan: Fatih Karakılıç
Bursa Barosu Başkanlığı, yeni adliye binasının eski sebze halinin bulunduğu alana yapılması için imza kampanyası başlattı.

Kampanyaya avukatların yanı sıra vatandaşların da desteği isteniyor. Bursa Barosu Başkanı Avukat Zeki Kahraman, mevcut Bursa Adliye Sarayı''nın 8 yılda yetersiz hale geldiğini, yaşanan sıkıntının ancak yeni ve daha büyük bir binayla giderilebileceğini söyledi. Mevcut binanın İstinaf Mahkemesi''ne devredilmesi, diğer mahkemeler için de yeni bina yapılması konusunda karar alındığını, ancak yer konusunda henüz bir sonuca ulaşılamadığını ifade etti. Kahraman, Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından teklif edilen arazilerin, adliye kurulmasına elverişli olmadığını belirterek şunları söyledi: "Adalet hizmeti öncelikle hak arayanlar açısından ulaşılabilir yerde verilmelidir. Bursa kentine yakışan bir adliyenin zorunluluğu ortadadır ve yerel yöneticiler de bu konuda duyarlı olmalıdır. Bize göre yeni adliye için en uygun alan, eski sebze halinin olduğu yerdir. Büyükşehir Belediyesi ile daha önce yapılan görüşmelerde olumlu yanıt alamadık. Israrımızı imza kampanyasıyla sürdüreceğiz."
YorumlarYorum Sayısı: Henüz hiç yorum yapılmamışBütün yorumları forumda okuyun!
Bütün yorumları forumda okuyun!
Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.