Haberler

Koray, yatırımcıya "gayrimenkulü" tavsiye etti

Tarih: 24 Ekim 2008 Kaynak: Dünya
Koray İnşaat GM, "İçinde bulunduğumuz bu ekonomik belirsizlik ortamında en güvenli yatırım gayrimenkul almak" dedi. Gayrimenkul yatırımlarının kriz dönemlerinde artış gösterdiğini hatırlatan Koray İnşaat AŞ Genel Müdürü Şamil Çapar, "İçinde bulunduğumuz bu ekonomik belirsizlik ortamında en güvenli yatırım gayrimenkul almak" dedi.

Çapar, düzenlediği basın toplantısında, Koray İnşaat AŞ ve şirketin Eskişehir''deki evi olarak tanıtılan Natura Evleri Projesini anlattı. Küresel finansal krize de değinen Çapar, ABD''de başlayıp dünyayı etkileyen finansal dalgalanmanın Türkiye''yi de etkileyeceğini belirtti. Ancak Türkiye''nin 2008''deki krizden 2001 krizden daha az etkileneceğini söyleyen Çapar, 2001 krizinin Türkiye için önemli bir tecrübe olduğunu kaydetti.

Çapar, şöyle devam etti: "2001 krizi vatandaşların karşılaşacak bir krizde önlem almasını sağladı. Türkiye bu yüzden küresel mali krizden en az etkilenen ülkelerden biri oldu. Reel sektörde bir sıkıntı yok. Finans piyasalarında yatırım bankalar dediğimiz kuruluşların yatırımlarıyla ilgili bir dalgalanma var. Kredi alımının zor olduğu bir ortamda reel sektörde krizden etkilendi. Gayrimenkul yatırımları kriz dönemlerinde artış gösteriyor. Bu da insanların yatırım yapma içgüdüsünden kaynaklanıyor. Gayrimenkul almak içinde bulunduğumuz bu ekonomik belirsizlik ortamında en güvenli yatırım. Gayrimenkul karşılığı olan bir yatırım türüdür. Konut fiyatlarının düşeceği yönünde söylentiler, doğru... Ancak, deprem öncesinde ve 7-8 yıl önce yapılan veya site biçiminde olmayan, çağdaş bir altyapı içermeyen yatırımlarda düşüş olacak."
Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.