Haberler

Indesit Company Manisa Fabrikasına İki Yeni Hat Kuruyor

Tarih: 23 Mart 2009

(Soldan sağa) Indesit Company Türkiye Pazarlama Müdürü Elif Tercan, Indesit Company Pazarlama Grup Başkanı Francesco Trovato, Indesit Company Türkiye Genel Müdürü Andrea Ojetti.


Avrupa''nın en köklü beyaz eşya üreticisi Indesit Company, gelecek planları içinde önemli bir yer tutan Türkiye''de yaptığı yatırımlara devam ediyor. Indesit Company''nin Türkiye''ye sunduğu yenilikler arasında, 2008 yılında 1 milyon adet buzdolabı üreten Manisa fabrikasına açılan iki yeni üretim hattı yer alıyor.

Indesit Company''nin Indesit ve Hotpoint-Ariston markalı buzdolapları ile derin dondurucularının imal edildiği, 2008 üretim hedefine, Aralık ayında 1 milyon buzdolabıyla ulaşan Manisa fabrikası, 2009 içinde açılacak olan iki yeni hat ile üretim ve istihdamını artıracak. Indesit Company, 2008 yılında ürettiği toplam 1 milyon bin 173 adet ürünün 780 bin 81 adetini ihraç ederek, global pazarlarda şirketi üst seviyelere taşıyan ve dünya çapındaki 18 üretim tesisinden biri olan Manisa''daki buzdolabı fabrikasında açacağı iki yeni hat ile 2009 yılında daha da büyümeyi hedefliyor. Üretim miktarını 2006''da bir önceki seneye göre yüzde 40 artıran, 2007''de ise ihracatını yüzde 80 düzeyine çıkaran Indesit Company, Manisa fabrikasına yaptığı yatırımlar ile üretiminin yanı sıra istihdamı da yükseltmeyi planlıyor. Indesit Company Pazarlama Grup Başkanı Francesco Trovato, 19 Mart Perşembe günü Antalya Susesi Otel''de, firmanın yeni beyaz eşya serisi Indesit Prime''ı tanıtmak amacıyla düzenlenen basın toplantısında yaptığı konuşmada, Türkiye''nin, Indesit Company''nin gelecek planları arasında önemli bir yer tuttuğunu, bu yüzden doğru yatırımlar yaparak bu ülkedeki konumlarını iyice güçlendireceklerini belirtti. Indesit Company Türkiye''nin 2008 yılında pazar payını yüzde 8''e yükselttiğini hatırlatan Trovato, 2010 için hedefin yüzde 10, uzun vadede ise Avrupa''daki pazar payı olan yüzde 15 olduğunu söyledi.

Ar-Ge''ye 45 Milyon Avro''luk Yatırım
"Tasarım" ve "çevre"nin Indesit Company için en önemli konuların başında geldiğinin altını çizen Indesit Company Pazarlama Grup Başkanı Francesco Trovato''ya göre, firmanın yenilik anlayışında, estetik, stil, kapasite, güvenilirlik, garanti, malzeme ve tasarıma uygulanabilen fayda yer alıyor. Bu yenilik anlayışını oluşturmak amacıyla her yıl 45 milyon Avro''luk Ar-Ge yatırımı yaptıklarını açıklayan Trovato, bu rakamı gelecek yıllarda artırmayı planladıklarını kaydetti. Indesit Company bünyesinde yer alan "Inovasyon ve Teknoloji" bölümü, araştırma çalışmalarında kullanılan malzeme, üretim teknolojisi, yenilikçi yıkama ve yiyecek saklama teknolojileri ile akustik ve titreşim, iletişim teknolojileri, enerji ve ergonomi konularında rehberlik yapıyor.

Türkiye''yi yükselen bir yıldız olarak gören firmanın lojistik açıdan da büyük önem taşıyan Manisa fabrikası, 2007 yılında tüm Indesit Company fabrikaları içinde kalitede birincilik ödülünü aldı. Bir yıl içinde tüm dünyada yaklaşık 15 milyon ürün piyasaya süren Indesit Company ürünlerini, her gün 60 bin kişi satın alıyor. 30 yılı aşkın bir süredir Indesit Company, çamaşır makinesi, kurutucu, yıkama-kurutma makinesi, bulaşık makinesi, buzdolabı, derin dondurucu, fırın, ocak ve davlumbaz üretiyor.

Giorgetto Giugiaro ve Indesit Company...
1993 yılından beri Indesit adına başarılı tasarımlar ortaya koyan Giorgetto Giugiaro, Indesit felsefesini özümseyerek yarattığı ürünlerle yıllardır adından söz ettiriyor. Ünlü tasarımcı son derece modern tasarımlı paslanmaz çelik ankastre fırın, davlumbaz, bulaşık makinesi, ocak ve solo çamaşır ve bulaşık makinesinden oluşan Indesit Prime serisi ile şirketin yenilikçi yüzünü 2009 yılında bir kez daha ortaya koyuyor.

Giugiaro, Indesit Company için 2007''de tasarladığı Moon çamaşır makinesi ile markanın dört temel prensibi olan "sadelik, güç, çekicilik ve güvenilirlik" kavramlarını ön planda tutmuştu. Giugiaro, Moon''da estetik ve tüketici beklentilerini bir araya getirerek farklı bir tasarıma imza atmıştı. Kullanım kolaylığına sahip ürünler için sadece ergonomi hesaplarının yeterli olmayacağını düşünen Giugiaro, tasarımlarında "renkleri" de oldukça önemsiyor. Geleneksel "beyaz"ın yanı sıra farklı duyguları yansıtan "parlak" ve "modern" renklere de yönelen tasarımcı, böylelikle tüketiciye seçme şansı tanıyor.

Giorgetto Giugiaro "teknik çizim" ve "figür çizimi" üzerine öğrenim gördükten sonra, 1958 yılında, sadece 17 yaşındayken, Fiat Stil Merkezi''nde stil direktörü olarak işe başladı. Tasarımcı, Ferrari 250 GT, Maserati 5000, Aston Martin DB4 ve Fiat 850 Spider gibi çizgisiyle sivrilen araba modellerinin seri üretimini gerçekleştirdi. 1968''de Italdesign''ı kuran Giugiaro, 1970''de "endüstriyel tasarım" alanına geçiş yaptı. 1980 yılında kendi adını taşıyan Giugiaro Design''ı kuran tasarımcı, bugüne değin farklı alanlarda adından söz ettiren tasarımlar gerçekleştirdi.

Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.