Haberler

AKG Gazbeton Çevre Dostu Binalar Konseyi''nde

Tarih: 13 Nisan 2009
"Sürdürülebilir Kalkınma" anlayışı ile üretim yapan AKG Gazbeton, "yapı sektörünün sürdürülebilir gelişmesine katkı sağlama" misyonu ile kurulan ve bu amaçla faaliyetler sürdüren Çevre Dostu Binalar Konseyi''ne (ÇEDBİK) üye oldu.

AKG Gazbeton, ÇEDBİK amaçları doğrultusunda Türkiye''de mevcut yapı ve yerleşimlerin, sürdürülebilir gelişme ilkelerine uygun olarak dönüştürülmesine ve bu ilkeler ışığında tasarlanıp uygulanmasına destek verecek. AKG Gazbeton ayrıca ürünlerinin bu amaçla kullanılmasını teşvik edecek.

ÇEDBİK üyeliği ile ilgili bir değerlendirme yapan AKG Gazbeton Yönetim Kurulu Üyesi Levent Akgerman, "AKG Gazbeton, gerek ürünleri gerekse üretim süreci ile çevre dostu bir anlayışla faaliyet gösteren bir firmadır. Üretim sürecinde oluşan atıkları yeniden değerlendirerek hammadde ve enerji tasarrufu sağlayan AKG Gazbeton, çevre mevzuatlarına tümüyle uymaktadır. Sürekli ölçümlemeler yaparak, iyileştirmeler yönünde hassasiyetini istikrarlı olarak korur. Bu anlayışımızı ÇEDBİK üyeliği ile pekiştirmek bizleri ayrıca mutlu etmiştir," dedi.

Üretimiyle gelecek nesillere yaşanabilir ekolojik dengeler bırakmayı amaç edinen AKG Gazbeton, başta enerji tasarrufuna katkısı olmak üzere ürün özellikleri nedeni ile uluslararası "Yeşil Bina" projelerinde kullanılmaya başlandı.

Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.