Haberler

RMJM, Türkiye''de ofis açıyor

Tarih: 30 Nisan 2009 Kaynak: Dünya
Uluslararası projelere imza atan ABD''li mimarlık grubu RMJM, ''gelişmekte olan piyasalarda büyüme'' planına Türkiye''yi de dahil etti. Grup, Katar ve Bahreyn''in ardından İstanbul''da da bir ofis açma kararı aldı.

Birleşik Arap Emirlikleri''nden yayın yapan haber sitesi AME Info''da yer alan habere göre Türkiye''de İstanbul, Katar''ın Doha ve Bahreyn''in Manama kentlerinde açılacak ofislerde ikişer veya üçer kişi istihdam edilecek, personel bulunduğu ülkedeki iş fırsatlarını takip etmekle görevli olacak.

RMJM''nin CEO''su Peter Morrison, yaptığı açıklamada "Krizi aşmamız gerekli. Bunun için de işimizi yeniden yapılandırıp, kamusal harcama programlarına dahil projelere yoğunlaşmamız lazım. Bu arada uzun dönemli planlar da yapmamız gerekiyor, şu anda ise en büyük fırsatlar gelişmekte olan piyasalarda yatıyor. Türkiye, Katar ve Bahreyn''de hem mevcut, hem de yeni bağlantılarımızla güzel işler yapmaya başladık. Bu ülkelerde ofisler açarak her birine ne kadar güvendiğimizi göstermenin önemli olduğuna inanıyorum" dedi.

Asya, Ortadoğu, ABD ve Avrupa''da halen 15 ofisiyle faaliyet gösteren RMJM, büyüme planlarında dev hükümet bütçeleri barındıran sağlık, eğitim ve ulaşım altyapı projelerini hedef alıyor.

Geçtiğimiz ay Türk basınında çıkan haberlerde RMJM''nin Varyap İnşaat tarafından inşa edilecek Ataşehir''deki bir proje için çalışmakta olduğu bildirilmişti.

Grubun dünya çapında tanınmasını sağlayan projeler arasında Dubai''deki Palmiye Adaları, Pekin''deki Olympic Green Convention Center, Hindistan''ın Kalküta Havalimanı bulunuyor.

Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.