Haberler

"Evlerimizin arasında baz istasyonu is-te-mi-yo-ruz..."

Tarih: 4 Mayıs 2009 Kaynak: Yeni Asır Yazan: Kemal Önderoğlu
GSM operatörlerinin yerleşim birimlerinin içinde kurdukları baz istasyonları ile ilgili şikayetlerin ardı arkası kesileceğe benzemiyor. Hemen hemen her gün Yeni Asır''ın ulaştığı il ve ilçelerde yaşayan okurlarımızdan bu konuda oldukça fazla şikayet alıyoruz.

Böyle bir şikayet geçen hafta sonu Manisa''nın Turgutlu ilçesi Yeni Mahalle''de yaşayan okurlarımızdan geldi. Yaklaşık olarak 4 ay önce eski Manisa Yolu üzerindeki bir evin bahçesine kurulduğu belirtilen baz istasyonundan bu mahallede yaşayan vatandaşlar oldukça dertliler.

150 Hane Dertli
2 bin civarında bir nüfusa sahip olan Yeni Mahalle''deki 150 hanenin baz istasyonundan etkilendiği, ancak tüm mahalle halkının, baz istasyonunun bir an önce kaldırılmasını istedikleri iletildi.

Mahalleli; muhtarlık ile koordineli olarak başlattıkları imza kampanyası ile yaşanan sıkıntıyı Turgutlu Kaymakamlığı ve Manisa Valiliği''ne bildirdiklerini, baz istasyonunun mahallelerinden kaldırılana kadar girişimlerini sürdüreceklerini söyledi.

Baz istasyonu kurulan evin yakınlarında oturduklarını belirten vatandaşlardan Yusuf Çiftçi, 74 yaşındaki Abdullah Baysal ile İbrahim Güler son haftalarda sağlık sorunları yaşadıklarını belirttikten sonra şikayetlerini şöyle dile getirdiler:

"Özellikle sabahları uykudan şiddetli baş ağrıları ile uyanmaya başladık. Hatta bazı kişiler son günlerde göz sulanması ve ağrılarından şikayet etmeye başladı. Bu istasyon kurulmadan önce mahallemizde böyle şikayetler olmuyordu. Sağlık sorunlarının nedeninin bu baz istasyonundan kaynaklandığı kanısındayız. Mahalle sakinleri olarak sağlığımızı tamamen kaybetmekten korkuyoruz. Bunun için yetkililerin bir an önce devreye girerek mahallemizdeki baz istasyonunun kaldırılması için girişimde bulunmasını istiyoruz."

Dut Ağacı Bile Kurudu
Bir okurumuz da baz istasyonunun yanında, her yıl budanmasına rağmen yemyeşil olan dut ağacının kuruduğunu aktardı.

Yeni Mahalle Muhtarı Hüseyin Er de, "Vatandaşlarımız her gün muhtarlığa gelerek yaşadıkları sıkıntıları anlatıyorlar. Biz de muhtarlık olarak bu şikayetlerin artmasını göz önüne alarak vatandaşlarımızdan topladığımız imzaları Turgutlu Kaymakamlığı ile Manisa Valiliği''ne gönderdik. Yöneticilerimizden baz istasyonunun kaldırılması için bize destek olmalarını istiyor ve yetkilileri mahallemize bekliyoruz" diyor...

Kent içindeki ‘ikinci el oto galerileri'' ne olacak?
Geçen hafta iki gün üst üste dile getirdiğimiz Otokent''teki 2200 esnafın sorunları nedeniyle hafta boyunca telefonlarımız kilitlendi. Arayan okurlarımız (Otokent esnafı), "İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu başta olmak üzere Gaziemir, Karabağlar, Çiğli ve Bornova belediye başkanları kent içindeki oto galerileri hakkında ne yapacaklarını niçin açıklamıyorlar?" diye sordular...

Büyükşehir emeklisi gibi bize de paso verilsin...
Hüseyin Öztürk, "İzmir Büyükşehir Belediyesi''ne bağlı metropol belediyelerden emekli olan bizlerin pasoları 4736 sayılı Bakanlar Kurulu kararı ile iptal edildi. İyi de, 5216 sayılı Büyükşehir Belediyeler Yasası''na tabi olan biz metropol belediye çalışanları, niçin ‘Büyükşehir Belediyeler yasasından'' yararlandırılmıyoruz? ‘Büyükşehir'' kadrosundan emekli olanlar gibi, bize de paso verilmesini istiyoruz" diyor.

Takvim
<<Haziran 2011>>
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Haber Bölümleri
Haber Kategorileri
Yayınlanan haberlere günlük olarak yukarıdaki takvimden, haberlerin kategorilerine ise aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.